Web Tasarım

» TEKNOLOJİ » Web Tasarım

Bir web sitesi kurulumu sırasında en başta düşünülmesi gereken hususlardan biri, web tasarım olarak değerlendirilebilir. Hangi alanda ve sektörde yayın yapacağı belirlenen site, içerik üretimi ve web tasarımı konusunda arayış içine girmeye başlar. Web tasarım gerçekleştirilirken dikkatle değerlendirilmesi gereken pek çok mevzu ortaya çıkar. Bu mevzulardan en önemlisi, sitenin hangi alanda hizmet veriyorsa bulunulan sektöre ilişkin bir […]

Bir web sitesi kurulumu sırasında en başta düşünülmesi gereken hususlardan biri, web tasarım olarak değerlendirilebilir. Hangi alanda ve sektörde yayın yapacağı belirlenen site, içerik üretimi ve web tasarımı konusunda arayış içine girmeye başlar. Web tasarım gerçekleştirilirken dikkatle değerlendirilmesi gereken pek çok mevzu ortaya çıkar. Bu mevzulardan en önemlisi, sitenin hangi alanda hizmet veriyorsa bulunulan sektöre ilişkin bir web tasarıma sahip olunmasıdır.

Web tasarım hizmeti konusunda pek çok firma piyasada yer alır ve bu firmalar son derece kurumsal bir şekilde ve sektörün tüm inceliklerine hâkim vaziyette ürünlerini ortaya koyar. Sunulan web tasarım opsiyonları ve ürünleri, kullanıcıların da fikirleri ve düşünceleri doğrultusunda değişim geçirir ve tasarıma firma tarafından son hali verilir.

GRAFİK TASARIM NEDİR?

Grafik tasarım, web sitesinin görünen yüzünü oluşturma konusunda oldukça önemli bir dizayn unsurudur. Grafik tasarım, firmanın yetkinliği kapsamında tasarım çeşitliliğine sahip geniş ürün skalasını hizmet alacak olan site sahiplerinin önüne sunar. Bunlar arasından sitenin faaliyet gösterdiği sektöre ve alana ilişkin en uygun tasarım türü seçilir. Tasarım türü seçilirken hedef kitlenin beğenileri de fazlasıyla dikkate alınması gereken hususlardandır.

Matbaa ortamında, grafik tasarım sonrası üretilen tüm ürünlerin çıktısı alınıp kullanılabilir. Bunlar, genel itibarıyla satışa sunulan ürünler olmakta ve bu nedenle belli bir özen doğrultusunda üretim yapmayı gerekli kılmaktadır.