Mikrobeton

» TEKNOLOJİ » Mikrobeton

Mikrobeton tıpkı diğer döşeme türlerinde olduğu üzere tecrübe, makine parkuru ve ustalık gerektiren bir uygulamadır. Alanında uzman personelce profesyonel şekilde uygulanır. Uygulama gerçekleştirilecek mekânın; hareketli ve gevşek tabakalardan, yağ ve kir gibi olumsuz maddelerden arındırılması gerekir. Tüm ayrıntılara dikkat edilerek beton uygulamasının muntazam yapılmasına ve her faktörün hesap edilmesine özen gösterilmelidir. Mikrobeton, su ile karıştırıldığında homojen […]

Mikrobeton tıpkı diğer döşeme türlerinde olduğu üzere tecrübe, makine parkuru ve ustalık gerektiren bir uygulamadır. Alanında uzman personelce profesyonel şekilde uygulanır. Uygulama gerçekleştirilecek mekânın; hareketli ve gevşek tabakalardan, yağ ve kir gibi olumsuz maddelerden arındırılması gerekir. Tüm ayrıntılara dikkat edilerek beton uygulamasının muntazam yapılmasına ve her faktörün hesap edilmesine özen gösterilmelidir.

Mikrobeton, su ile karıştırıldığında homojen bir karışımın oluşmasına dikkat edilmeli ve toz halden sıvı hale dönüşmüş olan karışım, zemine çeşitli aletler yardımıyla dökülüp uygulanmalıdır. Üzerine basılacak hale gelen microbeton uygulama, koruyucu cila uygulaması gerçekleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Böylelikle zemin istenildiği gibi kullanıma hazır hale getirilmiş olur.

Microcement Nedir?

Microcement, çimento esaslı ve yüksek aşınma direncine sahip dekoratif zemin kaplama sistemidir. Eski zemin kaplamaları kaldırılmadan microcenter uygulamasına geçilip gözü yormayan tarzda modern kaplamalara kavuşulabilir. Ferah ve gözü yormayan zeminler, uygulama sayesinde pratik bir süreç sonunda ulaşılabilir hale gelir. Uygulamada çeşitli yüzey bitişleri ve renkleri rahatlıkla tercih edilebilir.

Eski zemin kaplamaları kaldırılmadan uygulanabilen microcement, çok hızlı uygulanıp zemin anında kullanıma açılabilir. Bu durum, uygulamanın tercih edilme oranını ve popülerliğini arttırıcı unsurlardandır. Yoğun yaya trafiğine maruz kalan ticari zeminlerde ve pek çok konutun zemininde uygulamaya sıklıkla başvurulur. Uygulamanın entegre edilişinin bu derece kolay oluşu, onu daha fazla tutulur hale getirir.