Instagram’da Kaldırılan GIF Desteği Tekrar Geri Geldi

» TEKNOLOJİ » Instagram’da Kaldırılan GIF Desteği Tekrar Geri Geldi

İnternet dünyasının ve Sanal alemin en çok kullanılan ve benimsenen İnstagram,İnsanların bir İnternet aracı gibi oldu adeta. Son zamanlarda İnstagram dünyasında yaşanan ırkçılıkla şikayet alan Instagram, GIPHY desteğini uygulamadan kaldırdığını açıklamıştı.Aldığı önlemlerle GIF uygulamasını problemsiz ve kusursuz bir şekilde tekrar geri getirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz dönemde  Instagram  Stories’e (Instagram Hikayeler) GIF desteği getiren şirket, bu özelliği kısa süre […]

İnternet dünyasının ve Sanal alemin en çok kullanılan ve benimsenen İnstagram,İnsanların bir İnternet aracı gibi oldu adeta.

Son zamanlarda İnstagram dünyasında yaşanan ırkçılıkla şikayet alan Instagram, GIPHY desteğini uygulamadan kaldırdığını açıklamıştı.Aldığı önlemlerle GIF uygulamasını problemsiz ve kusursuz bir şekilde tekrar geri getirdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz dönemde  Instagram  Stories’e (Instagram Hikayeler) GIF desteği getiren şirket, bu özelliği kısa süre önce kapatmak zorunda kalmıştı.

Yaşanan ırkçılık suçlamaları yüzünden GIPHY desteğini uygulamadan kaldıran  Instagram’dan kullanıcılarını sevindirecek bir adım geldi.

Bugün Instagram Hikayeler için Giphy temelli GIF desteği geriye getirildi.

IRKÇI GIF’LER YÜZÜNDEN KAPATILMIŞTI

GIF sağlayıcısı Giphy içerisinde ırkçı materyaller bulunmuş, bunun üzerine Instagram tüm GIF altyapısını kapatma kararı almıştı.

Yapılan açıklamaya göre, söz konusu sorun çözüldü ve gerekli önlemler alındı. Benzer sorunu bir daha yaşamamak adına kontrol sürecini sıkılaştıran şirket, mevcut GIF arşivinin dört defa tarandığının altını çiziyor.