Beklenen Teknolojik Gelişmeler

» TEKNOLOJİ » Beklenen Teknolojik Gelişmeler

Teknoloji Tarihi İnsanlık tarihinde teknolojik gelişmeler tarih çağlarından itibaren varlığını sürdürmüştür. Özellikle yasaklı zamanlarda bile gizli gizli teknolojik gelişmelerle uğraşılmıştır. Savaşlarda bile önemli bir haline gelen teknolojik gelişmeler, tarihe yön veren olayları tetiklemiştir. Günümüzde ise üst düzey gelişmeler kaydetmiş ve altın çağa ulaşma yolunda hızla ilerlemektedir. İnsanlığın oluşumundan itibaren teknolojiye ilgi duyulmuş ve her zaman […]

Teknoloji Tarihi

İnsanlık tarihinde teknolojik gelişmeler tarih çağlarından itibaren varlığını sürdürmüştür. Özellikle yasaklı zamanlarda bile gizli gizli teknolojik gelişmelerle uğraşılmıştır. Savaşlarda bile önemli bir haline gelen teknolojik gelişmeler, tarihe yön veren olayları tetiklemiştir. Günümüzde ise üst düzey gelişmeler kaydetmiş ve altın çağa ulaşma yolunda hızla ilerlemektedir. İnsanlığın oluşumundan itibaren teknolojiye ilgi duyulmuş ve her zaman geliştirilmeye çalışılmıştır.

Teknoloji Sihirbazlığı

Teknoloji artık sihirbazlar gibi saniyeler içinde değişmekte ve gelişmektedir. Bir tuş ile dünyanın öbür ucu insanların yanı başına kadar gelmektedir. Teknolojinin bu hızlı değişimi insanlarda büyük beklentiler oluşturmuştur. Özellikle uzay bilimi insanlarda önemli merak konusudur. Her insan uzaya gitmeyi istemektedir ve teknolojiden şuan için en büyük beklentilerden birisi budur. Teknolojik gelişmeler ile yapılabilecek uzay gezintileri insanları fazlasıyla heyecanlandırmaktadır. Uzaya taşınma düşüncesi de insanlar arasında sıkça konuşulan ve beklenilen durumlar arasındadır. Beklenen teknolojik gelişimler arasında çevre kirliliği yaratmadan, su kaynaklarına zarar vermeden üretilebilecek enerji türleridir. Bu konuda da insanlar büyük beklenti içine girmiş durumdadır. Yine Teknolojik gelişmelerden beklentilerin başında daha hızlı seyahat etme isteği de vardır. Çizgi filmler, teknolojik gelişmelerle birlikte ütopik olmaktan çıkmış ve artık beklenti haline dönüşmüştür.

Teknolojisiz Hayat Var Mıdır?

İnsanlık tarihinde teknolojisiz hayat olmamıştır. Her çağ da insanlar kendilerine göre teknolojik aletler üretmiştir. Şu dönem de ise artık teknolojinin altın çağı yaşanmaktadır. Teknolojik beklentiler artık ütopya olmaktan çıkmış ve beklenti haline gelmiştir.