…Ve Cenk Tosun Everton’da!

» SPOR » …Ve Cenk Tosun Everton’da!

Beşiktaş, Cenk Tosun için Everton ile 27 milyon Euro karşılığında anlaşma sağladı. Yapılan sıkı pazarlık sonrası taraflar 27 milyon Euro’da anlaşma sağladı. Bu akşam Liverpool’a gidecek Cenk Tosun, yarın sağlık kontrolünden geçecek ve kendisini 4.5 yıllığına Everton’a bağlayacak sözleşmeye imza atacak. Transfer için resmi açıklama ise kısa süre içerisinde yapılacak. 25+2 MİLYON EURO Everton, transfer […]

Beşiktaş, Cenk Tosun için Everton ile 27 milyon Euro karşılığında anlaşma sağladı.

Yapılan sıkı pazarlık sonrası taraflar 27 milyon Euro’da anlaşma sağladı. Bu akşam Liverpool’a gidecek Cenk Tosun, yarın sağlık kontrolünden geçecek ve kendisini 4.5 yıllığına Everton’a bağlayacak sözleşmeye imza atacak.

Transfer için resmi açıklama ise kısa süre içerisinde yapılacak.

25+2 MİLYON EURO

Everton, transfer ücretinin 25 milyon Euro’sunu peşin ödeyecek. Kalan 2 milyon Euro’su milli oyuncunun performansına bağlı olarak ödenecek.

3 yıl önce Gaziantep’ten bedelsiz gelen Cenk Tosun, bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerle adından söz ettirirken; Türk futbol tarihine de geçti. 26 yaşındaki oyuncu, bu sezon başında Roma’ya 15 milyon Euro’ya giden Cengiz Ünder’i geçti ve Türkiye’den en yüksek bonservis bedeliyle transfer olan oyuncu oldu.

EVERTON MENAJERİ AÇIKLADI

Konuyla ilgili konuşan Everton menajeri Sam Allardyce; “Cenk Tosun için anlaşmaya vardık. Kişisel konuları konuşuyoruz. Resmiyete dökersek yarın Liverpool maçında kadroda olabilir. Cenk de bu transferi çok istedi. Cenk Tosun’un üzerinde çok büyük bir baskı var, bu baskıyı kısa sürede kırabileceğini umuyorum” dedi.