UEFA’dan 4. Oyuncu Kararı

» SPOR » UEFA’dan 4. Oyuncu Kararı

UEFA Şampiyonlar Ligin’de Alınan Yeni bir kararname ile Oyuncu değişiklik hakkının 3’ten 4’e Yüksekleceği Kesin bir bilgi ile bu kararın yürürlüğe gireceği UEFA Tarafından açıklandı. Bu durumda Oynan bir maçın 90 dakikası bittiğinde, uzatmaya giden maçlarda 4.cü oyuncu değişikliği Hakkı’da kullanıla bilecek. UEFA, Şampiyonlar Ligi kurallarında yaptığı değişiklikleri açıkladı. Buna göre Şampiyonlar Ligi’nde uzatmalara giren […]

UEFA Şampiyonlar Ligin’de Alınan Yeni bir kararname ile Oyuncu değişiklik hakkının 3’ten 4’e Yüksekleceği Kesin bir bilgi ile bu kararın yürürlüğe gireceği UEFA Tarafından açıklandı.

Bu durumda Oynan bir maçın 90 dakikası bittiğinde, uzatmaya giden maçlarda 4.cü oyuncu değişikliği Hakkı’da kullanıla bilecek.

UEFA, Şampiyonlar Ligi kurallarında yaptığı değişiklikleri açıkladı.

Buna göre Şampiyonlar Ligi’nde uzatmalara giren karşılaşmalarda 4. oyuncu değişikliği yapılabilecek.

Yapılan bir diğer değişiklik ise Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi final maçları ve UEFA Süper Kupa maçı için maça 18 yerine 23 kişilik kadro verilecek. Böylece yedek kulübesindeki oyuncu sayısı 12’ye çıkacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE 21.45 UYGULAMASI SONA ERDİ

Şampiyonlar Ligi’nde maçların başlama saati olan 21.45 uygulaması da önümüzdeki sezon sona erecek. Avrupa saatine göre 18.55 ve 21.00 olarak belirlenen yeni saatler Türkiye’yi ise olumsuz etkileyecek. Yapılan değişikliğe göre Şampiyonlar Ligi maçları Türkiye’de artık 23.00 veya 00.00’da oynanacak.