Rooney:Premier Liginin Fotoğrafını Çektim

» SPOR » Rooney:Premier Liginin Fotoğrafını Çektim

Everton’ın golcüsü Wayne Rooney, Premier Ligi’in röntgenini çekti. Rooney, City’yi överken eski takımı Manchester United’ın gelecek sezon da ezeli rakibi yakalayamayacağını savundu. Everton’ın golcüsü Wayne Rooney, Premier Ligi’in röntgenini çekti. Rooney, City’yi överken eski takımı Manchester United’ın gelecek sezon da ezeli rakibi yakalayamayacağını savundu. Manchester United ile 5 lig şampiyonluğu yaşayan ve geçen sezon başında […]

Everton’ın golcüsü Wayne Rooney, Premier Ligi’in röntgenini çekti. Rooney, City’yi överken eski takımı Manchester United’ın gelecek sezon da ezeli rakibi yakalayamayacağını savundu.

Everton’ın golcüsü Wayne Rooney, Premier Ligi’in röntgenini çekti. Rooney, City’yi överken eski takımı Manchester United’ın gelecek sezon da ezeli rakibi yakalayamayacağını savundu.

Manchester United ile 5 lig şampiyonluğu yaşayan ve geçen sezon başında Everton’a dönen Wayne Rooney, Premier Ligi değerlendirdi. Sky Sports’taki bir programa katılan Rooney, Manchester City’nin lige yeni bir standart getirdiğini söyledi.

“Bu sezon Manchester City’yi yakalamak mümkün değil” diyen Rooney, “Dürüst olmam gerekirse, onları gelecek sezon da yakalamak zor olacaktır. Barcelona’nın 4 veya 5 sezon önceki seviyesini yakaladılar” ifadelerini kullandı.

Manchester United formasını 13 yıl terleten Rooney, ezeli rakibi City’nin yapılanmasından etkilendiğini itiraf etti ve “Bunu söylemek benim için hoş değil ama neredeyse mükemmele yakın bir futbol oynuyorlar” övgüsünü yaptı.

Guardiola’nın Barcelona’ki düzeni City’ye yerleştimeye çalıştığını kaydeden 32 yaşındaki oyuncu, “Bunu iyi bir şekilde yaptıklarını görebilirsiniz. Yazın yapacakları bir iki transferle bunu daha da ilerletecekler” diye konuştu.

Manchester United’ın renklerine kattığı Alexis Sanchez transferini öven Rooney, “Bana göre Manchester United için mükemmel bir oyuncu. Agresif, hırslı ve kazanmak istiyor. Manchester United’ın ihtiyacı olan agresif, hırslı ve kazanmak isteyen birisi” diye
konuştu.

“KANE BELKİ DE AVRUPA’NIN EN İYİ GOLCÜSÜ”

İngiltere Milli Takımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rooney, Tottenham golcüsü Harry Kane’e de övgüler yağdırdı. Kane’in belki de Avrupa’nın en iyi golcüsü olduğunu savunan Rooney, “Dünya Kupası’nda İngiltere’nin kaptanı olmalı. Çünkü liderlik
özellikleri olan bir oyuncu.” diye konuştu.

Kane’i Alan Shearer’in gençliğine benzeten Rooney, “İstediği her yere gidebilir. O kadar iyi birisi. Kazanmayı isteyen ve bunun için çalışan bir mantaliteye sahip. Gerçekten goller atmak ve kazanmak, sürekli gelişim istiyor” övgülerinde bulundu.