Kocaman:Forvete Değil Stopere İhtiyacımız Var

» SPOR » Kocaman:Forvete Değil Stopere İhtiyacımız Var

Aykut Kocaman, Trabzonspor maçını değerlendirirken, “Maçı ikiye ayırmak lazım. Gole kadarki bölüm A’dan Z’ye demeyelim ama tam düşündüğümüz gibi geçti. 2-3 farkla öne geçme şansı yakaladık. Trabzonspor’un orgaünizasyonlarını tamamen kontrol altına aldık. Arkadaşlar çok iyi işler çıkardı. Bu bölümde her türlü galibiyete yakındık.” dedi. “ELİMİZDEKİ İKİ PUANI YİTİRDİK” Kaybedilen puanlar için son derece üzgün olduğunu […]

Aykut Kocaman, Trabzonspor maçını değerlendirirken, “Maçı ikiye ayırmak lazım. Gole kadarki bölüm A’dan Z’ye demeyelim ama tam düşündüğümüz gibi geçti. 2-3 farkla öne geçme şansı yakaladık. Trabzonspor’un orgaünizasyonlarını tamamen kontrol altına aldık. Arkadaşlar çok iyi işler çıkardı. Bu bölümde her türlü galibiyete yakındık.” dedi.

“ELİMİZDEKİ İKİ PUANI YİTİRDİK”

Kaybedilen puanlar için son derece üzgün olduğunu kaydeden Kocaman, “Galibiyete yakın olduğumuz oyunu, beraberlikle bitirmek zorunda kaldık. 2. bölüm, golden sonra düzenimiz tamamen bozuldu. Trabzonspor o ana kadar pozisyon bulamadı. Net pozisyonları yoktu. O andan itibaren 2-0, 3-0’a da gidebilirdi. 75’lerden 80’lerden sonra nispeten biraz daha toparlandık. Daha sonra beraberlik golünü bulduk ve galibiyet için oynadık. Hakikaten, bu atmosfer ve bütün her şeyi yan yana getirdiğimizde zor bir deplasman. Öbür taraftan elimizdeki iki puanı yitirdik.” sözleriyle galibiyeti kaçıran taraf olduklarını söyledi.

“KENDİNİ KONTROL ETMESİNİ RİCA EDİYORUM”

Maçın hakemi Ali Palabıyık’ı eleştiren tecrübeli teknik adam, “Önce kendimize ait şeyleri söylerken, maçın hakemiyle ilgili de konuşmadan olmayacak. İlk yarıda Pereira ve Kucka’ya net kırmızı kartlar gösterilmeliydi. İkinci yarıda belki Fernandao’ya da olabilirdi ama maç ilk yarıda bitebilirdi. Ali Palabıyık’ın en büyük özelliği -tabii ki hataları var- zorlu ortamlarda kurallara riayet etmeye çalışması. Bugün ikinci devre ilk yarıdaki tepkilerden etkilenerek kararlar verdi. İlk yarıdaki tac pozisyonu oldu, seyirci çok büyük tepki gösterdi. O anda her şey değişti. İkili mücadelelerde kararları değişti. Kendi kalitesine yakışmadı. Ülkenin en önemli hakemlerinden bir tanesiydi. Bir kere daha kendini kontrol etmesini rica ediyorum.” çağrısında bulundu.

“FORVET DEĞİL STOPERE MUTLAKA TAKVİYE YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Jansen’in sakatlığının ardından mevcut forvetlerle mi gideceksiniz yoksa transfer olacak mı sorusu üzerine ise Aykut Kocaman,

“Şu anda görünen, forvet sıkıntısı yok. 3 stoperimiz vardı 2’si sakat. Martin ve Neto’nun oyunuyla Mehmet Topal’ın oyunu arasında fark olacak. Özellikle, sadece uyum değil, rakiplerin gücünü alan bir duvarda bozuluyor. Onun olmaması yüzünden düzeni değiştirmeye çalıştık. Arka tarafımızda problem var. Net gözüküyor. Orjinal pozisyonları olan oyuncularla mücadele etseydik,rakibimize göre üst düzey oynardık. Her şey forvet üzerinden konuşuluyor. Yok olmuyor, böyle bir şey olmuyor.bu hususta şu an en çok stopere ihtiyacımız var acil takviye yapmamız gerekiyor.sözleriyle de transfer istediği mevkiyi açıkladı.