Japon Sol Bek İstanbul’da

» SPOR » Japon Sol Bek İstanbul’da

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray uzun bir transfer çalışmasının ardından japon sol bek nagamotu’yu kiralık transferi konusunda görüşmelere başladıklarını KAP’a bildirdi. Sol bek transferi için uzun süredir görüşmelerde bulunan Galatasaray, Interli Yuto Nagatomo’yu kadrosuna katmak üzere. Anlaşma sağlanan Japon futbolcuyu taşıyan uçak Atatürk Havaalanı’na iniş yaptı. Sağlık kontrollerinden geçecek olan 31 yaşındaki oyuncu kısa süre içerisinde […]

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray uzun bir transfer çalışmasının ardından japon sol bek nagamotu’yu kiralık transferi konusunda görüşmelere başladıklarını KAP’a bildirdi.

Sol bek transferi için uzun süredir görüşmelerde bulunan Galatasaray, Interli Yuto Nagatomo’yu kadrosuna katmak üzere. Anlaşma sağlanan Japon futbolcuyu taşıyan uçak Atatürk Havaalanı’na iniş yaptı.

Sağlık kontrollerinden geçecek olan 31 yaşındaki oyuncu kısa süre içerisinde kendisini sarı-kırmızılı renklere bağlayacak resmi sözleşmeye imza atacak.

Nagatomo, Inamoto’dan sonra Galatasaray tarihindeki ikinci Japon futbolcu olarak kayıtlara geçecek.

Galatasaray Kulübü Açıkladı

Kulüpten yapılan açıklamada, Yuto Nagatomo’nun kiralık transferi konusunda, futbolcu ve Inter’le resmi görüşmelere başlandığı duyuruldu.

Inter’e veda etti

Nagatomo sosyal medya hesabından Inter için bir veda mesajı aktardı. Tecrübeli futbolcu mesajında “Bugün Inter’de 7. yılımı tamamladım. 31 Ocak 2011’de bana teklif yaptıkları günü asla unutmayacağım. Kalbim Inter’e şükranla dolu. Her şey için teşekkür ederim” ifadelerini belirtti.

İki ayağını da etkili kullanabilen Yuto Nagatomo, Inter kariyerinde toplam 307 resmi maça çıkarken bu karşılaşmalarda 17 gol attı, 23 de asist yapma başarısı göstermiş oldu.