Fikret Orman Fenerbahçe Ve Aykut Kocamanı Eleştirdi

» SPOR » Fikret Orman Fenerbahçe Ve Aykut Kocamanı Eleştirdi

Beşiktaş Başkanı Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 1 milyar 710 milyon lira olduğunu açıkladı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 1 milyar 710 milyon lira olduğunu söyledi. Orman, “Mart ayında 2 ezeli rakibimiz UEFA ile görüşecek. Niye çağırıyor UEFA onları? Çok mu özledi? Beşiktaş’ı neden […]

Beşiktaş Başkanı Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 1 milyar 710 milyon lira olduğunu açıkladı.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, siyah-beyazlı kulübün net borcunun 1 milyar 710 milyon lira olduğunu söyledi.

Orman, “Mart ayında 2 ezeli rakibimiz UEFA ile görüşecek. Niye çağırıyor UEFA onları? Çok mu özledi? Beşiktaş’ı neden çağırmıyor? Beşiktaş’ın UEFA ile problemi olduğunu hiç duydunuz mu?” dedi.

“500 bin euroya aldığımız oyuncuyu 26-27 milyon euroya sattık” diyen Fikret Orman, “Bunu biz yaptık. Borcu azaltmak için ne yapmak lazım? Ya küçüleceksiniz ve diğer branşları kapatacaksınız.

Ya da gelirleri artırarak borcu düşüreceksiniz. Stat yaptık, sponsorlukları artırdık, ürün satışlarını artırdık. Bunların hepsini biz yaptık. Çalıştık ve marka değerimizi yükselttik” ifadelerini kullandı.

“NET BORCUMUZ 1 MİLYAR 710 MİLYON LİRA”

“Beşiktaş’ın malını satarak borçları ödeyen adam olmak istemedim” diyen Orman, “Gelirlerimizi yükselterek bu borçları eritmeyi hedefledik. Geldiğimiz günden beri borçlarla uğraşıyoruz. Fakat biz bunları bilerek göreve geldik. 78 milyon dolar bütçemiz vardı, 30-35 milyon doları faize gidiyordu. Net borcumuz 1 milyar 710 milyon lira” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE VE KOCAMAN’A TEPKİ

Orman, Fenerbahçe’nin yayınladığı derbi videosunda çalan müzikle ilgili olarak da Fenerbahçe Kulübü’ne tepki gösterdi.

“Beşiktaş gidiyormuş da hoca arıyormuş” diyen Orman, “Biz geçen sezon Metin Albayrak’la konuşmuşuz, hocayı göndermeye karar vermişiz. Yahu Beşiktaş’ta bizim olduğumuz dönemde hangi sözleşmeyi bozduk biz? Slaven Bilic’le, Samet Aybaba’yla sözleşme yaptık sonuna kadar gittik. İçimizde de ayrıca bunları köpürten insanlar var. Şenol Güneş dfünyanın en çalışkan en namuslu insanıdır. Göreceksiniz bu sene yine şampiyon olacağız” dedi.

Fenerbahçe’nin yayınladığı derbi videosunda çalan müzikle ilgili olarak Orman, “Hafta sonu bir maç yapacağız, Bayern Münih’in gol attığındaki şarkıları rakiplerimiz kullanıyor. Geçen maçta da ‘Efendi Beşiktaş’ı kullanıyorlar. Bayern Münih gol attığında çalınan şarkıyı rakibimiz kullanıyor. Bunlar Türk futboluna yakışmıyor.

Bana da ‘biz de Vardar Ovası’ şarkısını çalalım’ diyorlar. Biz, Türk takımının Avrupa’da yenilgisinden medet umacak bir kulüp müyüz? Beşiktaş böyle acizlik yapar mı? Kulüpler Birliği Başkanı olduğum için laf etmiyorum diye bir durum yok. Bu yönde eleştiriler var. Taraftarlar diyor, ‘Hakkımızı koru başkan’, yolda görüp bana bunları söylüyorlar” diye konuştu.

Derbiyle iligili de konuşan Fikret Orman, Aykut Kocaman’a yanıt verdi. Aykut Kocaman’ın “Beşiktaş için ölüm kalım maçı” sözlerine sert tepki gösteren Fikret Orman, “Rakip takımın hocası, oyuncusu, ‘Beşiktaş’ın ölüm kalım maçı’ diyor. Sana mı kaldı bunu söylemek? 115 senedir Fenerbahçe ile maç yapıyoruz, hangisi ölüm kalım maçı? Bu futbol ya, yönetim zihniyetiyle açıklama yapmalarını kınıyorum.

Ayıp ya. Federasyona da söylüyorum. Ona ceza vermek için benim hocamı da oraya sevk etmeyin. Benim hocamın ne hakemle ilgili açıklaması yok. Benim hocama 6 ay önce ‘Milli Takım’ı yönetsin’ deniliyordu Şimdi başka hocaya ceza vermek için kullanılmaz. Ne hocamız ne de kulübümüz kullanılabilir” açıklamasını yaptı.

“ALGICI KULÜPLER VAR, BEŞİKTAŞ KOLLANIYORMUŞ”

Orman, “Algıcı kulüpler var, onlar da ‘Beşiktaş kollanıyor’ diyorlar. Kollanacak olay nedir, bir olay olduktan sonra bağırma. Neyi çözüyor? Bazı zamanlar ben de sinirlenip yapıyorum. Maçtan önce hakemle ilgili açıklamalar yapılıyor. Algı yapılıyor, hakemi baskı altına almaya çalışıyorlar.

Hakem baskı altına alınıyor, herkes bunu yapıyor. Biz de yaparız. Ancak ben bunu gittim TFF Başkanı’na söyledim, iş çığırından çıkıyor. Dört tane takım şampiyonluk yarışında. Hakk, Allah’ın ismidir. Hakemler kimsenin etkisi altında kalmadan çıkıp maçlarını yönetmeli. Kimseden medet ummuyoruz, medet bekleyen namerttir” ifadelerini kullandı.