Aziz Yıldırım 3 Haziran Kongresinde Yeniden Aday

» SPOR » Aziz Yıldırım 3 Haziran Kongresinde Yeniden Aday

Fenerbahçe Spor kulübünün hali hazırda görev yaptığı Başkanı Aziz Yıldırım, 3 haziranda’ki kongrede tekrar aday olacağını açıkladı.Fenerbahçe spor kulübü başkanı yapılan rayici hesaplara göre 20 senedir fenerbahçe spor kulübün’de başkanlık yaptığı neticesi alındı. Yıldırım, 3 Haziran’daki seçimde yeniden aday olacağını açıkladı. Aziz Yıldırım’ın şunları dile getirdi “Göreve 1998 senesinin şubat ayında geldiğimizde, karşımızda çok parçalı, […]

Fenerbahçe Spor kulübünün hali hazırda görev yaptığı Başkanı Aziz Yıldırım, 3 haziranda’ki kongrede tekrar aday olacağını açıkladı.Fenerbahçe spor kulübü başkanı yapılan rayici hesaplara göre 20 senedir fenerbahçe spor kulübün’de başkanlık yaptığı neticesi alındı.

Yıldırım, 3 Haziran’daki seçimde yeniden aday olacağını açıkladı.

Aziz Yıldırım’ın şunları dile getirdi

“Göreve 1998 senesinin şubat ayında geldiğimizde, karşımızda çok parçalı, dağınık bir camia vardı. Bugün, 20 yıl önceki heyecanımdan daha fazla heyecanlıyım. Yeni bir döneme başlayacağımız için. Fenerbahçe için bir ömür verdim, bir ömür daha veririm”

“İlk olarak gerekli ekonomik tedbilerleri aldıktan sonra tesisleşme hamlesine başladık. İstedik ki sarı lacivert yürekli taraftarlarımız en iyi şartlarda, en güzel tesislerde, en modern stadda takımını desteklesin.”

“Ezeli rakiplerimizin hegemonyasını ‘Efsane geri döndü’ söylemiyle 2000-2001 sezonu şampiyonluğuyla son verdik. Denizli’de kaybettiğimiz şampiyonlukla ayyuka çıktı. Ardından 100. yıl şampiyonluğumuz ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finaliyle birlikte yatırımlarımızın meyvesini Avrupa’da da almaya başladık.”

“Bilmiyorlardı ki Fenerbahçe, Aziz Yıldırım değildir. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’den ibarettir.”

“Hain kumpas ile 3 Temmuz süreciyle karşı karşıya geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nden önce bu kumpasla ilk karşı karşıya gelen Fenerbahçe oldu. Atatürk’ün Cumhuriyeti ile birlikte Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediler.

Onlar zannetti ki, Fenerbahçe Aziz Yıldırım’dır. Savcı “eklemek istediğin bir şey var mı” diye sorduğunda “Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe” diyerek Fenerbahçelilerin yüzünü düşürmedik.

“Fenerbahçe pes etmez diyerek, UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynayarak, dik durarak, 2013 yılında tekrar şampiyonluğu kazandık. Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı da 2’şer kez kazandık. Fenerbahçe bir spor kulübüdür diyerek, amatör branşlara yatırımlarımızı sürdürdük”

“Amatör branşlara en çok yatırım yapan kulüp oldu. Kadınlarda Avrupa Şampiyonu olduk, Erkek basketbolda 3 yıl final-four’a kaldık. Geçen yıl şampiyon olarak bunu taçlandırdık.”