Oylamadan önce Haley bakın ne yaptı!

» SİYASET » Oylamadan önce Haley bakın ne yaptı!

BM Genel Kurulu’ndaki Kudüs oylamasından önce ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in salonu terk etmesi dikkat çekti. Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD’nin Kudüs kararına karşı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda görüşülen tasarı ezici bir çoğunlukla kabul edildi. Bu karar, İsrail’e bir ders niteliği taşırken, ABD için de büyük prestij kaybı oldu. ABD ilk kez uluslararası camiada […]

BM Genel Kurulu’ndaki Kudüs oylamasından önce ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in salonu terk etmesi dikkat çekti.

Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD’nin Kudüs kararına karşı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda görüşülen tasarı ezici bir çoğunlukla kabul edildi.

Bu karar, İsrail’e bir ders niteliği taşırken, ABD için de büyük prestij kaybı oldu. ABD ilk kez uluslararası camiada bu kadar yalnız pozisyona düştü.

KARARI GÖRMEK İSTEMEYEN HALEY KAÇTI

Amerika Birleşik Devletleri Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Danon’un konuşmasından sonra salonu terk etti.