Erdoğan’dan CHP’ye tepki: Akıllanın, akıllanın!

» SİYASET » Erdoğan’dan CHP’ye tepki: Akıllanın, akıllanın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’li Engin Altay’ın olay olan sözlerine sözlerine “Millet güzellikleri kötüleyeni alkışlar mı? Bu millet o yüzden sizi iktidar yapmıyor.” diye cevap verdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Meclis’te söylediği “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim. Kaldı ki, bu hükümet […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’li Engin Altay’ın olay olan sözlerine sözlerine “Millet güzellikleri kötüleyeni alkışlar mı? Bu millet o yüzden sizi iktidar yapmıyor.” diye cevap verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Meclis’te söylediği “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim. Kaldı ki, bu hükümet çok da yanlış işler yapıyor.” sözleri günün en çok konuşulan konularından biri olmuştu.

Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li vekilin sahnede ses kaydını açıp dinletti. Erdoğan Altay’ın sözleri için, “Adam şecaat arzederken sirkatin söylüyor. Şu hale bak ya. Benim aziz milletim, affedersin bu kadar güzellikler yaparken, onu kötüleyene iyi yaptın der mi? Demediği için on yıllardır sizi iktidar yapmıyor ya. Akıllanın akıllanın. Ama hamdolsun böyle muhalefet var. Bunlar olsun ki AK Parti de hizmete devam etsin. İşte Türkiye’deki ana hıyanet bu, ana muhalefet bu. Her şey açık net ortada. Yani böyle bir gündem olabilir mi? Gerçekten üzüntü verici bir manzarayla karşı karşıyayız. Temenni ederim ki bunları da aşarız.” ifadelerini kullandı.