Cumhurbaşkanı Manisa Programını İptal Etti

» SİYASET » Cumhurbaşkanı Manisa Programını İptal Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa’da düzenlenecek olan Manisa AK Parti il kongresindeki programına katılamayacağını bildirdi. Gerekçe Yoğun Afrika Programı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kongreye katılamamasının nedeni olarak ise yoğun Afrika ziyaretleri gerekçe gösterildi. Bununla ilgili duyuru ise Manisa AK Parti İl Gençlik Kolları’ndan geldi. Yapılan duyuruda daha önce Cumhurbaşkanı’nın programa katılacağını duyurduklarını ancak bunun yoğun Afrika turu […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Manisa’da düzenlenecek olan Manisa AK Parti il kongresindeki programına katılamayacağını bildirdi.

Gerekçe Yoğun Afrika Programı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kongreye katılamamasının nedeni olarak ise yoğun Afrika ziyaretleri gerekçe gösterildi. Bununla ilgili duyuru ise Manisa AK Parti İl Gençlik Kolları’ndan geldi. Yapılan duyuruda daha önce Cumhurbaşkanı’nın programa katılacağını duyurduklarını ancak bunun yoğun Afrika turu nedeniyle gerçekleşemeyeceğini ifade ettiler.

Başbakan Katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerine Başbakan Binali Yıldırım’ın Manisa’ya geleceği de öğrenildi. Başbakan Binali Yıldırım ilk olarak Muğla’da Kadın Kolları Kongresi’ne katılacak ve ardından da Manisa’yı ziyaret edecek. Yıldırım’ın Manisa’da 19 Mayıs Stadyumu önündeki boş alanda konuşma yapması bekleniyor. Ardından da hep birlikte kongre salonuna geçilecek.

Başbakan Yıldırım’ın Manisa Valiliği’ni de ziyaret etmesi bekleniyor. Başbakan Yıldırım bu ziyareti ile birlikte son 1 aylık süreç içerisinde ikinci defa Manisa’ya gelmiş olacak. Bir önceki ziyareti 10 Şubat tarihinde olmuş ve bu ziyaretinde yine Adalet ve Kalkınma Partisi il kongresine katılmıştı.