Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Bunlar cani!

» SİYASET » Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Bunlar cani!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babaları tarafından öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira ile ilgili konuştu. İstanbul Maltepe’de cinnet getiren Ali Yardım, 2-4 yaşlarında 2 kızını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etmişti. 2 evladını kaybeden acılı anne, olay sonrası durumu yetkililere bildirdiğini belirterek feryat etmişti. Acılı anne “İki […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, babaları tarafından öldürülen 4 yaşındaki Elif Mina ile 2 yaşındaki Miray Hira ile ilgili konuştu.

İstanbul Maltepe’de cinnet getiren Ali Yardım, 2-4 yaşlarında 2 kızını pompalı tüfekle ateş ederek öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etmişti. 2 evladını kaybeden acılı anne, olay sonrası durumu yetkililere bildirdiğini belirterek feryat etmişti. Acılı anne “İki tane çocuğum öldü benim, emziği elimde kaldı. Kimsecikler sahip çıkmadı bana. Korudum, kolladım, sığınma evlerinde kaldım ama sahip çıkamadım çocuklarıma. Şu anda hiç kimsem yok. Kim sahip çıkacak bana” demişti. Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadın ve çocuk cinayetleri ile ilgili sert konuştu ve şunları söyledi;

BU KONUNUN İZAHI YOK, BUNLAR CANİ!

“Bu konunun aslında izahı söz konusu değil. Bunlar cani. Bunlar insanlıktan nasibini almış değil. Gerçekten bu son dönemde yaşadıklarımız hakikaten, televizyon ekranlarında izlediğimiz zaman acaba diyoruz bu medyayı mı suçlasak. Bunları göstermeyin. Toplum bunalımın içerisinde giriyor. Diğer taraftan da ibret olabilir mi düşüncesine giriyorsunuz. Bunu gördüğü zaman bazı vatandaşlarımız idam diyor. O yavruları nasıl öldürürsün ya. Sende zerre kadar vicdani bir şey yok mu? Kendini öldürsen ne yazar öldürmesen ne yazar. Hemen yorumlar başlıyor, ruhsal bunalım neticesinde böyle oldu. Tamam da ruhsal bunalıma girmeyen de var. Buna toplumsal olarak vereceğimiz tepki çok çok önemli. Onları bu toplumun içinde önce kendi akrabalarından yakınlarından başlamak üzere yalnızlığa itmek, ya da onları bu psikolojik sıkıntılardan çıkarmak için önce yakınlarının bazı adımlar atması gerekir.”

KABİNEDE REVİZYON İDDİALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabinede revizyon iddiaları için ” Doğruluk payı yok” dedi.

ABD’DEKİ HAKAN ATİLLA DAVASI

Erdoğan, ABD’nin Hakan Atilla kararı içinse ” Amerika şu anda çok ciddi bir kumpaslar zinciri içerisinde bir süreç işletiyor. Sadece hukukta değil, ekonomi alanında da kumpaslar var. Her tarafı kendine göre yola getirme gayretinin içinde” ifadelerini kullandı.