Zayıflamak İçin Yemek Düzeni

» SAĞLIK » Zayıflamak İçin Yemek Düzeni

Yürüyüşle Zayıflayın! Günümüzde çok yaygınlaşan aşırı kiloluluk artık bir sağlık sorunu olarak ele alınmaktadır. Aşırı kilo tüm hastalıkların tetikleyicisidir. İnsanlar kilo alarak hem sağlıksız bir görünümde olurken hem de ruhsal açıdan sağlıksız olurlar. Ruhsal açıdan aşırı kilolu insanlar daha çok evde durma eğilimindedir. Evde durarak toplum içine girmeye çekinirler. Çünkü özgüvenlerini çoğunlukla yitirmiş olurlar. Yalnız […]

Yürüyüşle Zayıflayın!

Günümüzde çok yaygınlaşan aşırı kiloluluk artık bir sağlık sorunu olarak ele alınmaktadır. Aşırı kilo tüm hastalıkların tetikleyicisidir. İnsanlar kilo alarak hem sağlıksız bir görünümde olurken hem de ruhsal açıdan sağlıksız olurlar. Ruhsal açıdan aşırı kilolu insanlar daha çok evde durma eğilimindedir. Evde durarak toplum içine girmeye çekinirler. Çünkü özgüvenlerini çoğunlukla yitirmiş olurlar. Yalnız kalmaya yönelirler. Ancak bu durum daha da içine kapanık ruhsal açıdan sağlıksız insanların artmasına neden olur.

Bu tarz sağlıksız insanların artmasının önlenmesi ve kişinin kendini daha iyi hissetmesi için birçok zayıflama yöntemleri mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

Zayıflamak İçin En Etkili Spor

Zayıflamak için spor yapmanın önemi çok büyüktür. Ancak sporun birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler arasında en etkili ve en kalıcı kilo vermemizi sağlayan spor yürüyüştür. Her gün en az bir saat tempolu yürüyüş vücudumuz açısından çok önemlidir. Yürüyüş yaparak yavaş yavaş verdiğimiz kilolar diğer sporlara göre daha kalıcıdır. Daha hızlı kalori harcanan spor çeşitlerinde verilen kiloları almak daha kolaydır.

Zayıflamak İçin Yemek Düzeni

İnsanlar zayıflamak için yemek düzenine dikkat etmelidir. Yemek düzeni günde üç ana öğün ve üç ara öğünden oluşmalıdır. Ve öğünler arasında da üçer saatlik ara olmalıdır. Tabi bu öğünlerde yenilen yemekler aşırı yağlı, soslu veya hamur işi yiyecekler olmamalıdır. Daha sağlıklı olan meyve ve sebze ağırlıklı olmalıdır. Ayrıca ara öğünler en fazla yüz kalori olmalıdır.

Suyun Zayıflamaya Etkisi

Su, sağlığımız açısından olmazsa olmazlardandır. Bunun yanı sıra metabolizmayı hızlandırma ve sindirime yardımcı olma özellikleri ile de zayıflamaya etkisi büyüktür. Günde en az iki litre su içilmelidir. Su tüketimi bu miktarın altında olduğu zaman kilo almakta kaçınılmaz olacaktır.