Prostat Kanserini Yenmek Mümkün

» SAĞLIK » Prostat Kanserini Yenmek Mümkün

Prostat kanserinde hedefe yönelik uygulamaların başarılı sonuçlar vereceğini açıklayan Minimal İnvaziv Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Cenk Yücel Bilen önemli açıklamalarda bulundu. Ölümcül Kanserler Belirlenebiliyor Bilen, MR yöntemlerinin kullanmasıyla ölümcül kanserlerin tanısının konulmasının mümkün olduğunu ifade etti ve ultrasonografi ile MR sonuçlarının birlikte değerlendirilmesini sağlayan yazılımların olduğunu, bunların da hedefe yönelik olarak etkili sonuç verebileceğini […]

Prostat kanserinde hedefe yönelik uygulamaların başarılı sonuçlar vereceğini açıklayan Minimal İnvaziv Üroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Cenk Yücel Bilen önemli açıklamalarda bulundu.

Ölümcül Kanserler Belirlenebiliyor

Bilen, MR yöntemlerinin kullanmasıyla ölümcül kanserlerin tanısının konulmasının mümkün olduğunu ifade etti ve ultrasonografi ile MR sonuçlarının birlikte değerlendirilmesini sağlayan yazılımların olduğunu, bunların da hedefe yönelik olarak etkili sonuç verebileceğini ifade etti. Hedefe yönelik biyopsiler alınmasının mümkün olduğunu ifade eden Bilen, prostat organı içinde yer alan kanserin bu yöntemle tanımlanabileceğini ve kanser noktasının bu şekilde yok edilebileceğini ifade etti.

İyileşme Süreleri Hızlanıyor

Antalya Belek’te yapılan bir kongrede konuşma yapan Dernek Başkanı Prof. Dr. Bilen, üroloji alanında teknolojik gelişmelerin giderek daha fazla ve etkin şekilde kullanıldığını belirtti. Lazer ve robotik cerrahi uygulamalarının hastaların iyileşme sürecinde son derece önemli gelişmeler yarattığını ifade etti. Operasyon sonrası hastaların günlük hayatlarına bu şekilde daha hızlı şekilde dönebildiğini belirtti.  Bilen, artık kanser gelişen organı yok etmek yerine kanserli bölümü daha etkili şekilde yok edecek ve organı korumaya yönelik tedavilerin önemli olduğunu ifade etti.