Mankenlerin Zayıflama Yolları

» SAĞLIK » Mankenlerin Zayıflama Yolları

Moda defilelerinde en az kıyafetler kadar göz alıcı mankenleri çoğu kişi imrenerek izler. Her ülkenin farklı moda anlayışı var. Ama tasarımları taşıyanların 34-36 beden arası olması ortak görüş. Hatta bir ara sıfır beden modası ortaya çıkmış, çoğu manken ölümle burun buruna gelmişti. Meslek Gereği Durum bu şekilde olunca mankenlerin mesleklerini uzun yıllar sürdürebilmeleri için belli […]

Moda defilelerinde en az kıyafetler kadar göz alıcı mankenleri çoğu kişi imrenerek izler. Her ülkenin farklı moda anlayışı var. Ama tasarımları taşıyanların 34-36 beden arası olması ortak görüş. Hatta bir ara sıfır beden modası ortaya çıkmış, çoğu manken ölümle burun buruna gelmişti.

Meslek Gereği

Durum bu şekilde olunca mankenlerin mesleklerini uzun yıllar sürdürebilmeleri için belli bir kilonun üzerine çıkmaması gerekiyor. Bunu sağlamak da sanıldığı kadar kolay değil.

Sıvı Beslenme

Önemli bir defile öncesi alınan birkaç kilonun hızlıca verilmesi için sadece sıvı gıdalar ile besleniliyor. Programda gün içinde meyve, sebze suyu ve su içiliyor. Kısa vadede çok büyük zararı olmasa da uzun süre yapıldığında birçok sağlık problemi ile karşılaşılması kaçınılmaz.

Yediklerini Çıkarma

Bu yöntemde oldukça riskli ve acı verici. Yemek yeme zevkinden mahrum olmamak için dilediğini yiyip sonra da kusanlar var. Bir süre sonra bu olay istemsiz gerçekleşmeye başlıyor ve beraberinde ciddi problemler yaşanıyor.

Çiğ Beslenme

Raw food da denilen ve birçok ünlünün uyguladığı bu zayıflama yönteminde besinler en saf hali tüketiliyor. Amaç işlem görmeyen besinlerin içinde bulunan her şeyin canlı olarak vücuda girmesi. Yöntemde her türlü sebze ve meyve çiğ ya da kurutularak yenebiliyor. Kurutma işlemi 45 derecenin altında yapılıyor. Kavrulmamış kuru yemişler de bu diyette yenebiliyor.

Sağlıklı Beslenme

Bu sıra dışı yöntemlerin dışında yaşam koçları ile çalışıp kendilerine özel hazırlanan programı uygulayanlar da var. Kalorisi az sebze, meyve, tavuk ve et ağırlıklı beslenmek bu işin temel kuralı. Kişisel antrenörleri ile de vücutlarını daha formda tutmak ve kas oranlarını artırmak için sürekli çalışıyorlar. Sadece mankenler değil tüm bireylerin uyması gereken bu program en sağlıklı olanı.