İzmir çocuk psikoloğu

» SAĞLIK » İzmir çocuk psikoloğu

Bir davranışın oluşması basit görünse bile oldukça karışıktır. Yapmak istediğimiz için yaptığımız gibi görünüm davranışın temelinde birçok farklı etken vardır. İnsan he rdavranisi ile kendi duygu ve düşüncelerini yansıtır. Sağlam bir düşünce dünyası olumlu davranışların ortaya çıkmasını sağlar. Yani sağlıklı psikoloji sağlıklı davranış demektir. Özellikle son yıllarda insan psikolojisini olumsuz yönde etkileyen unsurlar arttı. İş […]

Bir davranışın oluşması basit görünse bile oldukça karışıktır. Yapmak istediğimiz için yaptığımız gibi görünüm davranışın temelinde birçok farklı etken vardır. İnsan he rdavranisi ile kendi duygu ve düşüncelerini yansıtır. Sağlam bir düşünce dünyası olumlu davranışların ortaya çıkmasını sağlar. Yani sağlıklı psikoloji sağlıklı davranış demektir. Özellikle son yıllarda insan psikolojisini olumsuz yönde etkileyen unsurlar arttı. İş hayatı başta olmak üzere şehirlerdeki kalabalık, trafik, kirlilik, doğadan uzaklaşma ve bunlara bağlı ortaya çıkan stres insan psikolojisini ve buna bağlı olarak davranışları da olumsuz etkilemektedir. Trafikte sinirlenen bir insan eve geldiğinde üst komşusuna sinirlenmekte, bütün gün yoğun çalışan bir insan kendini mutsuz hissedebilmektedir. Tabi bu örnekler son derece basittir. Stres durumu ve bu olumsuz etkenler devam ettiğinde psikoloji daha da bozulmakta, daha dengesiz ve olumsuz davranışlar ortaya çıkabilmektedir. İzmir’de de birçok insan psikolojik sorun yaşamaktadır. Bu durum ciddi problemlere yol açabileceğinden gerekli durumlarda çekinmeden profesyonel destek alınmalıdır. İzmir psikolog ve psikolojik danışman bulma açısından avantajlı şehirlerden biridir.

Olumsuz etkenlerden en çok etkilenen ise çocuklardır. Çevrede olan bitene son derece duyarlı olan çocuklar gördüğü, yaşadığı her durumdan etkilenebilmektedir. Doğru – yanlış ve muhakeme kabiliyetleri tam gelişmemiş çocukların bu durumdan kendi başlarına kurtulmaları çok zordur. Takip ve koruma ise ebeveyne düşmektedir. Çocuk olumsuz etkilerden korunmalı, şüpheli belirti gösteren çocuklar tedavi amaçlı uzmana götürülmelidir. Birçok insanın yaşadığı İzmir çocuk psikoloğu bulunabilecek şehirlerden biridir. Gerekli durumlarda bu psikologlardan birine başvurmaktam çekinilmemelidir.

Psikoloji birçok davranışı etkilediği için tedavi amaçlı da kullanılabilen bir yöntemdir. Birçok sorunun tedavisine ek olarak psikolojik yöntemler kullanılabilir. İstenmeyen kilolardan kurtulmak için uygulanan zayıflama tedavilerinde psikolojik yöntemler kullanılarak başarı oranı arttırılabilir. İzmir diyetisyen kliniklerinin birçoğu zayıflama tedavilerine ek olarak psikolojik tedavileri de kullanır.