Cilde İyi Gelen Yağlar Ve Faydaları

» SAĞLIK » Cilde İyi Gelen Yağlar Ve Faydaları

Cilde İyi Gelen Yağlar Hangileridir? Daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu şüphesiz ki doğal bakım ürünlerinden geçiyor. Aktarlarda yer almakta olan onlarca yağın cilt için farklı farklı faydaları bulunmaktadır. Eğer sizde cildinize doğal bakım ürünleri ile değer katmak istiyorsanız öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Hangi yağın cildinize uygun olup olmadığını tespit ettikten […]

Cilde İyi Gelen Yağlar Hangileridir?

Daha güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu şüphesiz ki doğal bakım ürünlerinden geçiyor. Aktarlarda yer almakta olan onlarca yağın cilt için farklı farklı faydaları bulunmaktadır. Eğer sizde cildinize doğal bakım ürünleri ile değer katmak istiyorsanız öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Hangi yağın cildinize uygun olup olmadığını tespit ettikten sonra bu yağlar ile cildinizi besleyebilir, yağların dengeleyici etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi Yağlar Cilde Ne Şekilde Katkı Sağlar?

Argan Yağı

Antioksidan, Omega 3 yağ asitleri ve bol miktarda E vitamini içermekte olan Argan yağı özellikle kuru ve yıpranmış saçların ilk gün ki güzelliğine kavuşması için etkili oluyor. Bununla birlikte yüz ve vücudun diğer hatları için de etkisi bulunan Argan yağı kuru ciltler için faydalı bir yağdır.

Avokado Yağı

Yaralanma ve kaşıntı olan vücutlarda Avokado yağı oldukça etkilidir. E vitamini ve zengin bir Omega 3 yağ asitleri bulunduran Avokado yağı vücuttaki iltihapların azalmasına katkı sağlamaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Özellikle hassas cilde sahip olan bayanların devamlı olarak kullanması gereken Hindistan cevizi yağı cildin nem oranını korumakta ve nem ihtiyacını karşılamaktadır. Bununla birlikte bol miktarda yağ asitleri içermekte olan Hindistan cevizi yağı egzama rahatsızlığı bulunan kişiler için fayda sağlamaktadır.

Lavanta Yağı

Doğal bir temizleyici olan Lavanta yağı özellikle genç kızlar tarafından ergenlik döneminde sıkça kullanılmaktadır. Akne olan veya akne eğilimi bulunan ciltler için doğal bir dezenfektan görevi üstlenmektedir. Lavanta yağının cilt için bir diğer önemli katkısı ise kullanılan diğer kozmetik ürünlerinin daha hızlı ve güçlü etki etmesini sağlamasıdır.

Zeytinyağı

Cildin en iyi ve en hızlı emdiği yağ olan zeytinyağı iyi bir nemlendirici görevi üstlenmektedir. Susuz kalan ciltler için uzmanlar tarafından önerilmekte olan zeytinyağı tüm cilt tiplerinde genellikle herhangi bir olumsuz reaksiyona yer açmayan doğal bir yağdır. İçerisinde zengin antioksidanlar bulundurmakta olan zeytinyağı yapılan bazı araştırmalara göre özellikle cilt kanserini engellediği görülmektedir.