Yeni Mutantlar Filminin Konusu

» MAGAZİN » Yeni Mutantlar Filminin Konusu

Yeni Mutantlar (X-Men: New Mutants) filminin fragmanları yayınlandı. Filmde; Charlie Heaton, Henry Zaga, Maisie Williams, Blu Hunt ve Anya Taylor-Joy gibi isimler yer alıyor. 2019 yılında seyircisi ile buluşacak olan film, fragmanından da anlaşılacağı üzere korku odaklı filmlere süper kahraman yaklaşımı ile yeni bir bakış getirecek. Filmin Konusu Josh Boone’un yönettiği film, Marvel’ın orijinal ‘New […]

Yeni Mutantlar (X-Men: New Mutants) filminin fragmanları yayınlandı. Filmde; Charlie Heaton, Henry Zaga, Maisie Williams, Blu Hunt ve Anya Taylor-Joy gibi isimler yer alıyor. 2019 yılında seyircisi ile buluşacak olan film, fragmanından da anlaşılacağı üzere korku odaklı filmlere süper kahraman yaklaşımı ile yeni bir bakış getirecek.

Filmin Konusu

Josh Boone’un yönettiği film, Marvel’ın orijinal ‘New Mutants’ çizgi romanından biraz farklı olarak, Charles Xavier’in okulunun ilk mezunları olan 5 genç mutantın, devlete ait gizli bir merkezin hücrelerinde tutulması ve buradan çıkmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Mutantlar, güçlerini kontrol altına alabilmek için birçok eğitimden geçerken farklı maceraların içinde yer alıyorlar.

Mutantlarımız sanki ergenlik dönemini geçiren çocuklar gibi, dürtü kontrolleri yok. Bu yüzden biraz tehlikeliler. Geçmişte yapılan bazı hatalarla da yüzleşecek olan mutantlar, tekrardan özgürlüklerine kavuşmak için mücadele vermek zorunda.

5 Genç Mutant – 5 Farklı Güç

Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Arya Stark (Maisie Williams) yine bir -No One- özelliği ile karşımızda. Rahne Sinclair (Wolfsbane) karakteri ile 13 yaşındaki bir kızı canlandıracak olan Maisie, kurt benzeri bir yaratığa dönüşebilen bir mutant artık.

Roberto da Costa (Sunspot) karakterini canlandıran Henry Zaga’yı, gündüz depoladığı güneş enerjisini kullanabilen bir mutant olarak izleyeceğiz.

Danielle Moonstar (Mirage) karakteri ise Originals filminden tanıdığımız Blu Hunt tarafından canlandırılıyor. Mutantımızın özelliği kişilerin korkularını veya isteklerini içeren yanılsamalar yaratma gücüne sahip.

Sam Guthrie (Cannonball) karakteri Charlie Heaton tarafından canlandırılıyor. Cannonball, yüksek hızda uçtuğu sırada enerjisini engellenemez bir kalkan gibi kullanabilme gücüne sahip.

Illyana Rasputin (Magik) karakteri Rus bir mutantı canlandıran Anya Taylor-Joy ile hayat bulmuş. Mutantımızın özelliği ise istediği yere ışınlanabilmesi.