Ünlü İsimlerden Çok Sert Tepki

» MAGAZİN » Ünlü İsimlerden Çok Sert Tepki

ÜNLÜLERDEN ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ! Çocuklara yönelik cinsel istismar ve tacizlere bir yenisi daha eklenince Türkiye’de milyonlar isyan etti. Ünlü isimler sosyal medyadan ‘ÇocukSusarSenSusma’ paylaşımı ile yaşananları kınadı. İşte son olarak Adana’da yaşanan çocuğa yönelik cinsel saldırı olayına ünlülerin sosyal medyada verdikleri tepkilerden bazıları… BERGÜZAR KOREL “Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum. Ancak […]

ÜNLÜLERDEN ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ!

Çocuklara yönelik cinsel istismar ve tacizlere bir yenisi daha eklenince Türkiye’de milyonlar isyan etti. Ünlü isimler sosyal medyadan ‘ÇocukSusarSenSusma’ paylaşımı ile yaşananları kınadı. İşte son olarak Adana’da yaşanan çocuğa yönelik cinsel saldırı olayına ünlülerin sosyal medyada verdikleri tepkilerden bazıları…

BERGÜZAR KOREL

“Çok uzun zamandır sosyal medyada iş dışında paylaşım yapmıyorum. Ancak yaşadığımız bu iğrenç, bu korkunç olayla ilgili bir anne, bir insan olarak artık daha fazla sessiz kalamıyorum. Böyle bir olayı tartışmak, konuşmak, üzerine yorum yapmak dahi çok korkunç. Lütfen çocuklarınıza kimsenin onlara dokunamayacağını, böyle bir durum yaşandığında ses çıkarmaları ve derhal size söylemeleri gerektiğini, bunun bir ayıp değil, onların utanacağı bir durum değil; karşı tarafın suçu, rezilliği, iğrençliği olduğunu ve karşılığında cezalandırılmaları gerektiğini öğretin. Çocuk susar demeyin, çocuğunuza susmayı değil sesini çıkarmayı öğretin, çocuk susmaz, susmamalı…”

OKTAY KAYNARCA

“Çocuklar susar, susmamalarını öğretin, susmayın. Çocuk tecavüzleri, istismarları şiddetle cezalandırılmalı…”

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ

“Bu konu tartışmaya açık bile değildir. Yaşi ne olursa olsun hiçbir çocuk buna maruz kalmamalı. Çocuklara yapılan her türlü istismar kabul edilemez. Bunun için bilinçlenmeli ve bilinçlendirmeliyiz.”

MURAT YILDIRIM

“Çocuk istismarına veya cinayetine hayır demeyi gerektiren bir dünya, canavarların olduğu bir dünya. Umudumuz daha fazla insan olmak.”

HÜLYA KOÇYİĞİT

“Tecavüz insanlık suçudur. Çocuk istismarına sessiz kalma.”

EBRU GÜNDEŞ

“Çocuk istismarı vahşettir. Tecavüze karşı yasa istiyoruz.”

MURAT DALKILIÇ

“Bu haberlerin herhangi bir dilde tarifi yok. Bu psikopatlığı gerçekten istismar olarak adlandırmayın artık. Bu vahşeti işleyen caniyi de asın.”

CEYDA DÜVENCİ

“Bu haberlerin herhangi bir dilde tarifi yok. Bu psikopatlığı gerçekten istismar olarak adlandırmayın artık. Bu vahşeti işleyen caniyi de asın.”

SİBEL CAN

“Çekin o pis ellerinizi düşüncelerinizi çocukların üzerinden. Günah nedir bilmeyen vicdansızlar. Biraz ahlak biraz insanlık.”

HANDE YENER

“Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun.”

ESRA EROL

“Çocuk tecavüzcüleri yaşattıklarını yaşamadan ölmemeli. Bu suçlara verilen cezaların arttırılmasını, iyi hal ve haksız tahrik indirimin yapılmamasını istiyorum. Devletin el atmasını istiyorum. Çocukları taciz eden cinsel istismar etmeye çalışan çocuk pornosu izleyen çocuğa tecavüz edenlerin hadım ve idam edilmesini istiyorum.”

GÜLŞEN

“Bebeklerin çocukların yaşadığı tacize,tecavüze, cinayete varan vahşete, görmezden gelip gereken ceza verilmiyorsa, bırakın bunu yapanları sağ duyulu Türk halkının ellerine teslim edin hiç olmazsa. Bakalım ceza nasıl veriliyormuş. Gözyaşlarım sel, başımda gitmeyen bir ağrıyla yazıyorum şu an. Tüm vicdanlı insanlara sevgili halkımıza atağa geçmesi için çağrıda bulunuyorum. Adalet bakanlığının konuya gereken ehemmiyeti vermesi ve konuya dikkat çekebilmek adına ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Evladı olan da olmayan da bu konuyu görmezden gelemez. Ruhun gittiğin yerde huzur bulsun Busecik. Rahat uyu. Kötüler cezasını illa ki bulur yavrum.”

IŞIN KARACA

“Bu konularda başlatmış olduğunuz her projede var olmayı ve sistem içerisinde yer almayı istiyoruz. Lütfen müsaade edin biz de sizinle birlikte bu olaylara “dur” diyelim.”