İnstagram’ın Meşhur Yumurtası Ticarete Atıldı

» MAGAZİN » İnstagram’ın Meşhur Yumurtası Ticarete Atıldı

Kylie Jenner’ın 18 milyon ile Instagram’ın en çok beğeni alan fotoğrafı rekorunu 44.2 milyona çıkaran World Record Egg, ticarete atıldı. Instagram’da en beğenilen paylaşım 18.1 milyon ile ABD’li kozmetik patronu Kylie Jenner’a (21) aitti. World Record Egg (Dünya rekortmeni yumurta) adıyla açılan bir hesap 4 Ocak’ta bir yumurta fotoğrafı paylaştı. Yumurtanın altına ise “Hep birlikte […]

Kylie Jenner’ın 18 milyon ile Instagram’ın en çok beğeni alan fotoğrafı rekorunu 44.2 milyona çıkaran World Record Egg, ticarete atıldı.

Instagram’da en beğenilen paylaşım 18.1 milyon ile ABD’li kozmetik patronu Kylie Jenner’a (21) aitti. World Record Egg (Dünya rekortmeni yumurta) adıyla açılan bir hesap 4 Ocak’ta bir yumurta fotoğrafı paylaştı. Yumurtanın altına ise “Hep birlikte rekor kırarak Instagnam’ın en beğenilen fotoğrafı” olalım yazıyordu. Fotoğraf 11 günde 44.2 milyon kez beğenildi, 2 milyondan fazla yorum aldı.

Ancak tek bir fotoğrafın paylaşıldığı ve 6.6 milyondan fazla takipçi sayısına ulaşan hesabın sadece rekor kırmak için açılmadığı anlaşıldı.

Hesaba dün bin link eklendi. Bu linke tıklandığında bir alışveriş sayfası açılıyor. Sayfanın üzerinde “Yumurtayı beğendim” yazılı tişörtler satılıyor. Tişörtlerin fiyatı ise 15 sterlin yani 105 lira.

World Record Egg ile ilgili başta gelişmeler de yaşandı…

2014’te İnterneti sallayacağız sloganıyla Kim Kardashian’ı kapak yapan Paper Dergisi dün aynı sloganla bu kez yumurtayı birinci sayfasına taşıdı. Ancak derginin Instagram’da paylaştığı kapak 55 bin beğeni de kaldı. Kim Kardashian aynı karayle 595 bin beğeni almış ve bütün yıl konuşulmuştu.

Instagram’ın en beğenilen fotoğrafının unvanını kaptıran Kylie Jenner, yeniden tacını alabilmek için çalışmalara başladı. Kylie Jenner rekoru kaybettiksen sonraki ilk paylaşımı 6.6 milyon beğenide kaldı.

44 milyon beğeniyle aralarında Arjantin, Canada, Polonya, Hollanda hatta Avustralya’nın da bulunduğu 211 ülkenin nüfusunu geride bırakan World Record Egg ile ilgi başka gelişmeler de yaşandı.

Bir sonraki paylaşım ise 3.6 milyon kişi tarafından beğenildi.

Hızını alamayan Kylie benzer bir fotoğraf daha paylaştı ve 2.4 milyon beğenide kaldı.

Instagram’ın eski rekortmeni son olarak 3,4 milyon beğeni alan fotoğraf serisi paylaştı.

World Record Egg hikaye kısmından rekoru ilgili eğlenceli paylaşımlar yapıyor.