Ezgi Mola’dan Samimi Açıklamalar

» MAGAZİN » Ezgi Mola’dan Samimi Açıklamalar

Yavruları ölünce depresyona giren köpeği evine alan Ezgi Mola, “Biraz daha merhametli ve vicdanlı çocuklar yetiştirsek… Hani diyoruz ya, “Herkes kapısının önünü temizlese, dünya tertemiz olur” diye. Bu pisliği yapan da biziz, dengeyi bozan biziz ama tekrar temizleyecek olan da biziz. Ölür müyüz biraz daha merhametli olsak?” dedi. Sakarya’da yavrularını ölünce depresyona giren köpeği sahiplenen […]

Yavruları ölünce depresyona giren köpeği evine alan Ezgi Mola, “Biraz daha merhametli ve vicdanlı çocuklar yetiştirsek… Hani diyoruz ya, “Herkes kapısının önünü temizlese, dünya tertemiz olur” diye. Bu pisliği yapan da biziz, dengeyi bozan biziz ama tekrar temizleyecek olan da biziz. Ölür müyüz biraz daha merhametli olsak?” dedi.

Sakarya’da yavrularını ölünce depresyona giren köpeği sahiplenen Ezgi Mola Hürriyet’ten Ayşe Arman’a konuştu. Mola köpeği sahiplendiği süreci şu sözlerle anlattı: “İnsanlar, hayvanları çok sevdiğimi bildikleri için sokağa atılmış, yardıma muhtaç, sahipsiz köpekleri bana haber veriyorlar. Ben de Instagram’da elimden geldiğince duyurmaya çalışıyorum. Belki birileri alır diye. Ve inanır mısın, hep güzel kalpli insanlardan geri dönüş aldım.”

“Yurtdışından bile benden görüp köpek sahiplenenler oldu. En son bu köpeğin fotoğrafını attılar bana. Çok fena oldum görünce. Altında ölü yavruları vardı. Çok kötü durumdaydı. Sahibi bile diyemeyeceğim ciğersiz, ‘İki-üç yıldır benimleydi, kaç yaşında bilmiyorum!’ demiş. Umurunda değil yani, mal gibi atmış! Pislik! Artık nasıl travmalar yaşamak zorunda kaldıysa, her şeyden aşırı korkuyordu.”

“Kimse de sahiplenmek istememiş. Videosunu gördüm, içim parçalandı. ‘Ben alacağım’ dedim. Sağ olsun, ‘Organize İşler’den yapımcımız Selim, Sakaryalıymış, dedi ki, ‘Benim kardeşim orada’, Adapazarı’na kadar kardeşi getirdi. Ben de setim bitince atladım Adapazarı’ndan gittim, aldım. Yürüyemiyordu, o kadar ürkekti. Şimdi çok daha iyi. Benim üçüncü kızım oldu.”

Mola köpeğinin son durumu hakkında, “Hala çok depresif. Ama geçecek, biliyorum. Hepimizin yaraları var ama geçiyor. Onunkiler de geçecek. Sevildikçe, bana güvenmeye başladıkça, onu asla yarı yolda bırakmayacağımı kavradıkça her şey yoluna girecek” ifadelerini kullandı.

“İnsanlara bu konuda vermek istediğin bir mesaj var mı?” sorusuna ise 35 yaşındaki Mola, “Var ya… Biraz daha merhametli ve vicdanlı çocuklar yetiştirsek… Hani diyoruz ya, “Herkes kapısının önünü temizlese, dünya tertemiz olur” diye. Bu pisliği yapan da biziz, dengeyi bozan biziz ama tekrar temizleyecek olan da biziz. Ölür müyüz biraz daha merhametli olsak?” diyerek yanıt verdi