Ahu Türkpençe’den Börü Hakkında Duymadıklarınız

» MAGAZİN » Ahu Türkpençe’den Börü Hakkında Duymadıklarınız

Merakla beklenen mini dizi Börü ile ekranlarda boy gösterecek olan Ahu Türkpençe proje hakkında, “Hikayesi, tarzı ve tavrıyla farklı bir noktada duruyor” dedi. Star TV’nin yeni dizisi Börü’de Asena karakterine hayat verecek olan Ahu Türkpençe, Milliyet’e konuştu. Türkpençe karakterini ve bilinmeyenleri anlattı. ‘Börü’ nasıl bir dizi? – Altı bölümden oluşan, farklı bir proje. Hikayesi, tarzı […]

Merakla beklenen mini dizi Börü ile ekranlarda boy gösterecek olan Ahu Türkpençe proje hakkında, “Hikayesi, tarzı ve tavrıyla farklı bir noktada duruyor” dedi.

Star TV’nin yeni dizisi Börü’de Asena karakterine hayat verecek olan Ahu Türkpençe, Milliyet’e konuştu. Türkpençe karakterini ve bilinmeyenleri anlattı.

‘Börü’ nasıl bir dizi?

– Altı bölümden oluşan, farklı bir proje. Hikayesi, tarzı ve tavrıyla farklı bir noktada duruyor. Bu sebepten dolayı kabul ettim. Bölümleri, sinema kalitesinde çektik. Daha önce hiç oynamadığım bir karaktere hayat veriyorum.

Canlandırdığınız Asena nasıl bir karakter?

– Sahada aktif görev alan bir tetikçi. ‘Börü’ ekibinde, hiç kimse onu kendisinden farklı görmüyor. Aynı zamanda da duygusal olarak büyük darbeler yemiş bir kadın, o yüzden birçok şeye kendini kapatmış ve duygusuz davranabiliyor.

Hazırlık süreci nasıl geçti?

– Sete başlamadan 20 gün önce Ahmet Pınar’la çalıştık. Dizide hem ekipteki karakterlerden birini canlandırıyor, hem de bizim taktik eğitmenliğimizi yapıyor. Muhteşemdir… Çatışma sahnelerinde yürüyüşlerimizi, silahı nasıl tutacağımızı ve nasıl adım atacağımızı gösterdi.

Bu proje ekranda fark yaratacak mı sizce?

– Mini dizi olması bizim için büyük yenilik ve soluk olacak. Eğer bir fark yaratırsa, 6-10 bölümlük diziler çekilmeye başlanır ve hepimiz nefes alırız. Bir adım attık, inşallah devamı gelir.

‘Patates’ adlı tiyatro oyununuz nasıl gidiyor?

– İyi gidiyor. Oyunu ben yazdım. İki kişilik komedi, Orçun İynemli’yle oynuyorum. Bir komedide yer almayı çok istiyordum ama kafamdakini bulamıştım. Kendim yazmayı denedim. Ete kemiğe bürünmesi beni çok heyecanlandırıyor. ‘Börü’de sert, oturaklı bir kadını oynuyorum, tiyatrodaysa tam tersi aşık ve intikam almak isteyen birini canlandırıyorum.

İleride dizi veya sinema filmi yazmak ister misiniz?

– Bir sinema filmi yazdım ama daha hazır değil. Bir aşk hikayesi…

Siz aşk hakkında neler hissediyorsunuz?

– Benim aşk tanımım hep aynı kaldı. Aşk, seni güçlendiren bir şey. Her şeyi, her zaman aşkla yapmak gerekiyor. Sadece ikili ilişkilerde değil, işte de öyle olmalı. O zaman severek ve kalpten yapıyorsun, bu da seni güçlü kılıyor.

Evlilik düşünüyor musunuz?

– Bu anlık bir karar. Kişi doğru zamanda hissedip, istiyor sanırım… Henüz öyle bir hissim olmadı.

Hayatınızda nasıl bir dönemdesiniz?

– Çok mutluyum ve şanslı bir insanım. ‘Patates’ ve ‘Börü’ özellikle seçtiğim, mutlu olmak için yaptığım işler. Bu projeler bana doğru yolda olduğumu, iyi işler yaptığımı ve vazgeçmemem gerektiğini hatırlattığı için kendimi iyi hisse- diyorum.