Yedek Parça Sektöründe Satış Sonrası Desteğin Önemi

» karma » Yedek Parça Sektöründe Satış Sonrası Desteğin Önemi

Hem yerel hem de ulusal pazarlarda rekabetin her geçen gün daha şiddetli bir boyuta ulaşmasının neticesinde, firmalar varlıklarını sürdürebilmek ve pazarda avantajlı bir konum elde etmek için farklı yöntemler geliştirmeye başlamıştır. Satış sonrası destek de bu yöntemlerden biridir. Müşteri memnuniyetinin tam olarak sağlanması, bir sonraki alışverişte de müşterinin aynı firmayı tercih etmesi bakımından önem arz […]

Hem yerel hem de ulusal pazarlarda rekabetin her geçen gün daha şiddetli bir boyuta ulaşmasının neticesinde, firmalar varlıklarını sürdürebilmek ve pazarda avantajlı bir konum elde etmek için farklı yöntemler geliştirmeye başlamıştır. Satış sonrası destek de bu yöntemlerden biridir. Müşteri memnuniyetinin tam olarak sağlanması, bir sonraki alışverişte de müşterinin aynı firmayı tercih etmesi bakımından önem arz eden bir husustur. Satış sonrası destek hizmeti de müşteri memnuniyetine olumlu etki eden bir hizmettir. Yedek parça sektöründe de satış devamlılığının sağlanabilmesi ve müşterilerin tam anlamı ile kazanılabilmesi için, satış sonrasında da müşteri desteği ve iletişimi devam etmelidir. Satılan yedek parçanın özelliklerine ve nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgilendirmelerin yapılması, müşterilerin takıldıkları herhangi bir noktada iletişim kurabilme ve çözüm ortağı bulabilme olanağının bulunması olumlu marka imajının yaratılması açısından da değerlidir. Satış sonrası müşteri desteğine biçilen rol her geçen gün daha da büyürken; yedek parça satışı yapan firmalar bu duruma yeterince entegre olamamaktadır.

 

Delphi Technologies Satış Sonrası Müşteri Desteği

 

Otomotiv yedek parça sektöründe satış sonrası müşteri desteği konusunda bulunan açığı kapatma konusunda önemli adımlar atan firmalar arasında Delphi Technologies önemli bir yere sahiptir. Satış sonrası müşteri desteğinin önemini idrak etmiş olan Delphi Technologies, bu doğrultuda müşterilerine satış sonrasında ihtiyaç duydukları her konuda gerekli olan desteği sağlamaktadır. Orijinal ve kaliteli yedek parça üretimi konusunda alanının en iyilerinden biri olan Delphi Technologies müşteri odaklı yaklaşımı ile faaliyet göstermektedir. Firma, araç ön takımlarından fren sistemlerine, araç klimalarından motor yönetim sistemlerine varıncaya kadar neredeyse tüm yedek parçaların üretimini yapmaktadır. Ayrıca yakıt yönetimi konusunda geliştirmiş olduğu yedek parçalar sayesinde araçlarda yakıt tasarrufunun sağlanmasına ve çevrenin korunmasına da katkı sağlamaktadır. Delphi Technologies tarafından müşterilerine sunulan bir diğer avantajlı ürün ise arıza tespit sistemidir. 50’ye yakın bilgisayar sisteminin birleşmesinden meydana gelen arıza tespit yazılımı, bakım ve tamir istasyonları açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Delphi Technologies üretimini ve satışını yaptığı tüm bu ürünler için müşterilerine maksimum katkı sağlamayı hedeflemektedir.