Windows 10 Pro Satın Al

» karma » Windows 10 Pro Satın Al

Windows NT ailesinden bir işletim sistemi olan Windows 10 Microsoft tarafından geliştirildi. Windows’un en son sürümü olup bundan önceki son sürüm Windows 8,0 idi. 8’den farklı olarak Windows 10 satın al yaptığınızda oldukça etkileyici değişim ve versiyonlara sahip olacaksınız. Temmuz 2015’de piyasaya sunulan Windows 10 yepyeni farklı versiyonlarıyla kullanıcılarını tatmin etti. Bir bilgisayar işletim sistemi […]

Windows NT ailesinden bir işletim sistemi olan Windows 10 Microsoft tarafından geliştirildi. Windows’un en son sürümü olup bundan önceki son sürüm Windows 8,0 idi. 8’den farklı olarak Windows 10 satın al yaptığınızda oldukça etkileyici değişim ve versiyonlara sahip olacaksınız.

Temmuz 2015’de piyasaya sunulan Windows 10 yepyeni farklı versiyonlarıyla kullanıcılarını tatmin etti. Bir bilgisayar işletim sistemi yerine Windows 10 çoklu platformda çalışabiliyor olmasıyla fark yarattı. Diğerlerinden farklı olarak Windows 10 PC’lerde, telefonlarda, tabletlerde, Xbox’ta ve Microsoft’un ilk defa sunduğu Microsoft Hololens’de kullanılabiliyor.

Windows 10 sürümleri

Windows 10 pro satın al diyenlere kulak vermek gerek. Neden derseniz? Bu kadar çok çeşitlilik varken hangi sürümünü alıp kullansanız her biri sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmış olduğundan herhangi bir acemilik ya da zorluk yaşanmayacaktır. Şimdi gelelim Windows 10 sürümlerine.

  • Windows 10 Home: Hem PC hem tabletlerde veya ikisini bir arada sunan cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış olup daha çok evde kullanacaklara tavsiye ediliyor. Kurumlara yönelik olarak tasarımı yoktur.
  • Windows 10 Home Single Language: Home sürümüyle tıpatıp aynı olup sadece bunda dil değiştirme özelliği bulunmamaktadır.
  • Windows 10 Pro: İşletmeleri ve kullanıcılarını hedefleyen ve adından da anlaşılacağı gibi profesyoneller için tasarlanmıştır. Home sürümünün özelliklerinin tümünü içerip ilaveten kurumsal ek bazı özellikleri kapsamaktadır.
  • Windows 10 Enterprise: Yüksek derece işletmeleri hedefleyen bir sürümüdür. Kurumsal firmaların ve yapıların kullanmakta olduğu en gelişmiş Windows 10 türüdür.
  • Windows 10 Education: Okullar, üniversiteler ve kolejler için tasarlanmış eğitim içerikli sürümdür. Okullara büyük avantajlar sağlamaktadır. Windows 10 Enterprise’ın tüm özellikleri bunda mevcuttur.
  • Windows 10 Mobile: Windows 10’un mobil cihazlar için tasarlanmış sürümüdür. Diğer sürümlerden farkı ARM tabanlı işlemcilerle çalışıyor olmasıdır.

Cortana Windows 10’un Sesli Asistanı

Windows 10 lisans satın al diyerek mutlaka bir başlangıç yapmalısınız. Kendinize uygun olan sürümle işlerinizi kolayca halledin. En geçerli sebeplerden biri de Cortana yani Microsoft’un sesli asistanıdır.

Sorulara verdiği cevapları ve yetenekleri ile en iyi sesli asistan olduğunu çoktan ispatladı bile. Dil desteği zayıflığı onun tek negatif özelliği. Türkçe dil desteği bulunmuyor maalesef şu anda ve ne zaman gelir bilinmez.