WeTransfer nasıl kullanılır?

» karma » WeTransfer nasıl kullanılır?

  Dosya paylaşım sistemlerinden biri olan Wetransfer nedir, hayat kurtaran bu servis nasıl kullanılır? Günümüzde kullanılan en popüler dosya paylaşım servisi olarak bilinen Wetransfer, 2009 senesinde hayatımıza girdi. Asıl amacı, küçük – büyük fark etmeksizin dosyaları kişiler arası bilgisayar üzerinden göndermek olarak tasarlanmıştır. Amsterdamlı girişimciler Bas Beerens ve Nalden tarafından kurulan Wetransfer, bugün çalışma hayatının […]

 

Dosya paylaşım sistemlerinden biri olan Wetransfer nedir, hayat kurtaran bu servis nasıl kullanılır?

Günümüzde kullanılan en popüler dosya paylaşım servisi olarak bilinen Wetransfer, 2009 senesinde hayatımıza girdi. Asıl amacı, küçük – büyük fark etmeksizin dosyaları kişiler arası bilgisayar üzerinden göndermek olarak tasarlanmıştır. Amsterdamlı girişimciler Bas Beerens ve Nalden tarafından kurulan Wetransfer, bugün çalışma hayatının sıklıkla kullanılan sistemlerinden biridir.

WETRANSFER NEDİR?

Çalışma hayatında ya da bireylerin fotoğraf, belge, döküman vb. dosyaları mail üzerinden göndermesi her zaman mümkün olamayabiliyor. Büyük hacme sahip dosyalar, mail üzerinden gönderilirken kişinin saatlerini alabiliyor. Böyle bir durumda oldukça fonksiyonel, hızlı ve kullanımı kolay bir internet sitesi ile tanışın: Wetransfer.

Bulut tabanlı sistemi ve anlaşılır kullanımı ile Wetransfer sayesinde kişiler mail üzerinden gönderemedikleri boyuttaki dökümanlarını buradan birbirlerine iletebilirler. Wetransfer hem mobil olarak hem de masaüstü bilgiyarlardan internet sitesi wetransfer.com’a girerek kullanıma açıktır.

WETRANSFER İLE DOSYA GÖNDERME

Gelelim kullanıcıların en çok merak ettiği konuların birine… Wetransfer üzerinden nasıl dosya gönderilir sorusunun cevabı aslında oldukça basit. Siteye girdiğinizde artık 2 GB boyutuna kadar belge, döküman vs. gönderebilirsiniz. Öncesinde hem kendi mail adresinizi hem de göndermek istediğinizi kişinin mail adresini sisteme yazmanız gerekiyor. Sonrasında ”zip” yaparak sıkıştırdığınız dosyayı ”Dosya Ekle” bölümünden seçerek onaylayın. Eğer göndereceğiniz dosya ile birlikte bir de not eklemek isterseniz, mesajınızı da ilgili alana yazabilirsiniz. Tüm adımların sonrasında artık ”Aktar” komutunu vererek dosya paylaşımını başlatabilirsiniz. Ekranda gönderimin %100 olması ile birlikte hem sizin mailinize gönderim hakkında bir bilgilendirme gelir hem de karşı tarafa göndermiş olduğunuz dosyaları indirebileceği bir link iletilir.

WETRANSFER İLE KAÇ GB GÖNDERİLEBİLİR?

Masaüstü bilgisayarlardan tarayıcı aracılığı ile kullandığınız Wetransfer servisi dosya gönderimi için 2 GB’lık bir kota belirlemiştir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok servisin aynı zamanda mobil uygulaması da yapılmaya başlandı. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde bulabileceğiniz Wetransfer mobil uygulaması sayesinde dosya gönderim kotası 10 GB’a kadar yükseltilmiştir.

Arzu eden kullanıcılar, aylık ücretini ödeyerek WeTransfer Plus kullanabilir, bu sayede dosya transferini 20 GB büyüklüğünde gerçekleştirebilir. Teknoloji haberleri için tıklayınız https://technotoday.com.tr