Video Pazarlamada Yeni Dönem

» karma » Video Pazarlamada Yeni Dönem

İnternet kullanıcıları her geçen dönem daha fazla video izliyor. YouTube raporu video izleme oranlarının % 100 arttığını doğruluyor. Akıllı telefon kullanıcılarının % 28’i her gün mutlaka video izlediğini dile getiriyor. İnternet kullanıcılarının % 78’i her hafta video izliyor. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Sonuç olarak artık videonun firmaların pazarlama stratejilerinde çok daha etkin bir rol üstlendiği […]

İnternet kullanıcıları her geçen dönem daha fazla video izliyor. YouTube raporu video izleme oranlarının % 100 arttığını doğruluyor. Akıllı telefon kullanıcılarının % 28’i her gün mutlaka video izlediğini dile getiriyor. İnternet kullanıcılarının % 78’i her hafta video izliyor. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Sonuç olarak artık videonun firmaların pazarlama stratejilerinde çok daha etkin bir rol üstlendiği bir gerçek!

Video pazarlama profesyonellik gerektiren bir alan ve herhangi bir videonun pazarlama stratejileri doğrultusunda kullanılması elbette güç. Videoların geliştirilen stratejilere hizmet edebilecek bir içeriğe, kaliteye ve forma sahip olması gerekiyor. Bu noktada Vimark gibi deneyimli ve başarılı firmaların önemi daha net ortaya çıkabiliyor.

Firmalar Video Çekimlerine Daha Fazla Önem Vermeli

Video dendiğinde akla sadece tanıtım görüntüleri gelmemeli. Event çekimleri, müşteri memnuniyet videoları gibi çeşitli video türleri de pazarlama alanında oldukça etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Aslında Vimark gibi firmalardan destek almak için de en çok bu tür videoların tercih edilmesi öneriliyor. Örneğin müşteri memnuniyet videoları, ürüne ya da firmaya karşı güven uyandırma konusunda en başarılı video türlerinin başında geliyor.

Peki, video pazarlama stratejileri nasıl oluşturulmalı? Hangi dinamikler öncelikli tutulmalı ya da ne gibi hedefler belirlenmeli? Bu sorunun detaylı yanıtı için Vimark blog’u ziyaret edebilirsiniz. Pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve hayata geçirilmesinden videoların hazırlanmasına kadar tüm aşamalarda hizmet veren Vimark haliyle bu konuda yaşanan tüm gelişmeleri de yakın markajda tutuyor.

Video Pazarlama Stratejilerinin Önemi

Dolayısıyla video pazarlama ajansının hedef odaklı video çekimleri için de sıklıkla tercih edildiğini belirtmeye gerek yok. İnfografik videolar, fayda videoları gibi çeşitli alanlarda da video hazırlayan bu eki aynı zamanda ürün ve tanıtım videolarında da başarısı defalarca kanıtlamıştı. Sektörde aranan bir ajans haline gelmesi video pazarlama stratejilerini sürekli değişen kullanıcı deneyimlerine uygun formda geliştirmesinden kaynaklanıyor.

Doğru strateji ile hedef odaklı bir çalışmanın yapılması, videoların reel müşteri çekmek için harika bir araç haline gelmesini sağlayabilir. Bu nedenle istisnasız tüm firmaların video pazarlamaya çok daha fazla önem vermesi ve profesyonel ekiplerden de destek alması gerekiyor.