Tesettür Giyimde Hafif Ve Yumuşak Dokulu Modelleri Tercih Edin

» karma » Tesettür Giyimde Hafif Ve Yumuşak Dokulu Modelleri Tercih Edin

    Asgari düzeyde kumaş bilgisi, kıyafet alırken çok daha bilinçli alışveriş yapabilmemizi sağlar. Özellikle tesettür giyimde kumaşlar birazcık daha önem taşıyor, çünkü gün boyu kapalı olan vücudumuzun sağlığı önemlidir. Ter yapmayan, ter emen, vücuda nefes aldıran kumaşlar tesettür giyimin olmazsa olmazlarıdır. Yumuşak dokulu hafif kumaşlar hem tahrişi önleyecek hem de rahat bir kullanım sağlayacaktır. […]

 

 

Asgari düzeyde kumaş bilgisi, kıyafet alırken çok daha bilinçli alışveriş yapabilmemizi sağlar. Özellikle tesettür giyimde kumaşlar birazcık daha önem taşıyor, çünkü gün boyu kapalı olan vücudumuzun sağlığı önemlidir. Ter yapmayan, ter emen, vücuda nefes aldıran kumaşlar tesettür giyimin olmazsa olmazlarıdır. Yumuşak dokulu hafif kumaşlar hem tahrişi önleyecek hem de rahat bir kullanım sağlayacaktır. Gerek günlük kullanımda olsun gerek davetlerde olsun tesettür giyimde kumaş tercihi önemlidir. Cildin nefes alması, psikolojik olarak rahat ve güvende hissetmek önemlidir. 

Hafif Kumaş Çeşitleri

Kıyafet seçiminde kumaşların dilini bilmek, kumaş hakkında bilgi sahibi olup etiket okumak bizim lehimize olacaktır. Pîri değilsek, bir kumaşın cinsini ona dokunarak anlamamız pek de mümkün değildir. Her konuda olduğu gibi, kumaşta da bilgi şarttır. Hangi kumaş hangi modele gider, hangi kumaş daha çok cilde dosttur bilmeli. Tesettür giyimde kumaş biraz daha öne çıkıyor. 

Pamuklu Kumaş

 Aslında bir elyaf çeşididir. Doğal ve bitkiseldir. Pamuk bitkisinden üretilir. Cildi tahriş etmeyen, sıkmayan kullanışlı bir forma sahiptir. Ter emdiği ve hafif bir dokuya sahip olduğu için iç giyimden dış giyime her alanda kullanımı geniştir. Tesettür elbise modellerinde de sıklıkla tercih edilir. Ya saf haliyle, ya da karışım olarak kullanılır. 

Keten Kumaş

Elyaf çeşididir. Bitkisel kökenlidir, linum usitatissium bitkisinden üretilir. Organiktir. Yazlık kıyafetlerde tercih edilebilecek hafif bir kumaş türüdür. Terlemeye karşı korur, serin tutar.

İpek Kumaş

 

İpek böceğinden elde edildiğini bilmeyen azdır. Doğal, dayanıklı, yumuşak ve hafif bir kumaş türüdür. Terletmediği için tesettür giyimde özellikle eşarp ve şalda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda çok da narindir, etiket üzerindeki yıkama talimatlarına mutlaka uyulması gerekir. Temizliği, bakımı, kullanımı doğru ve bilinçli şekilde olursa uzun yıllar dayanacak güçlülüktedir. 

Krep Kumaş 

Hafif oluşu en belirgin özelliğidir. Vücuda yapışmayan bu kumaş türü, tesettür elbise modellerinde sıkça kullanılmaktadır. Terleme yapmaz, esnektir. Diğer kumaşlarla karışımına bağlı olarak değişse de, çok fazla ütü istemeyen bir özelliktedir.

 Her giyim tarzında olduğu gibi, tesettür giyimde de kumaş seçimi oldukça önemlidir. https://tofisa.com adresinden ürünlere bakabilir, satın alabilirsiniz.