Suriye Kurban bağışı

» karma » Suriye Kurban bağışı

‘’Kurban samimiyettir’’ sloganımızla hayat verdiğimiz kurban bağışı projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. Kurban bağışlamanın önemini ve değerini biliyoruz ve yurt dışında birçok yardıma muhtaç kardeşimize bağışta bulunmanıza aracılık ediyoruz. Bu ülkeleri ihtiyaçlara ve içinde bulundukları durumlara göre seçiyoruz. Suriye de son yıllarda gerek iç savaş gerekse dış baskılar ile yıpranan bir devlet. İçinde yaşayan onlarca […]

‘’Kurban samimiyettir’’ sloganımızla hayat verdiğimiz kurban bağışı projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. Kurban bağışlamanın önemini ve değerini biliyoruz ve yurt dışında birçok yardıma muhtaç kardeşimize bağışta bulunmanıza aracılık ediyoruz. Bu ülkeleri ihtiyaçlara ve içinde bulundukları durumlara göre seçiyoruz. Suriye de son yıllarda gerek iç savaş gerekse dış baskılar ile yıpranan bir devlet. İçinde yaşayan onlarca Müslüman kardeşimiz oldukça zor durumda. Bunun için Suriye kurban bağışı kampanyamızı da başlatmış bulunmaktayız. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak bağışlarınızı birçok şekilde yapmanıza fırsat sunuyoruz. Banka veya mobil uygulamamız sayesinde bağış yapabilmeniz de mümkün. Bunun dışında isteğiniz doğrultusunda derneklere de vekalet verebilirsiniz. Burada aranan tek şart vakfın güvenilir olmasıdır. 3157’ye SMS göndererek bağış yapabilirsiniz. Banka, EFT, havale ve PTT posta çeki ile veya mobil uygulamamız sayesinde bağış yapabilmeniz de mümkün. Suriye kurban bağışı organizasyonumuz dışında yürüttüğümüz eğitim, sağlık, gıda yardımı, kardeş aile, kalıcı eserler, yetim, zekât ve sadaka organizasyonlarımıza da bu yollarla bağış yapmanız mümkün. Su Kuyusu Projesi, Kur’an Kursu yapımı Projeleri, Ev İnşası Projeleri, Mescit ve Camii İnşa Projeleri, Yetimhane İnşası Projeleri ve Sağlık Ocağı İnşası Projelerimiz de hala devam etmekte. Suriye kurban bağışı organizasyonumuz da en az bunlar kadar değer verdiğimiz uygulamalarımızdan birisi. Suriye kurban bağışı ücreti 1.500 Türk lirası olarak vakfımız tarafından belirlenmiştir. Bu bağışı yurt dışından da EURO ve ABD Doları bazında yapmanız mümkündür.

Kurban bağışı 2021

Okul, Kur’an Kursu, Enstitü gibi eğitim kurumlarının inşa ve tamir ettirildiği, eğitimin sürdürülebilmesi için gerekli araç ve gereç desteğinin sağlanması için bağışlar toplayan vakfımız faaliyetleri devam ediyor. Doğal afet, savaş ve ekonomik problemlerin yaşandığı kriz bölgelerindeki öğrencilere, ülke içi ve ülke dışı eğitim olanakları sunma konusunda çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Destek bekleyen bölgeler için yazılı veya görsel materyallerin temin edilmesi de derneğimizin öncelikli projelerindendir. Tüm bunlar dışında Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte dönemsel projelerimiz arasında yer alan kurban bağışı 2021 organizasyonumuz da başlamış bulunmaktadır. Kurban bağışı 2021 projesini düzenlerken vakfımızın asıl amacı, ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların hem ibadetlerini yerine getirmelerini sağlamak hem de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktır. Yurt içinden ve yurt dışından bağışlar kabul eden vakfımız, bağışlarınızın en güvenli şekilde yerlerine ulaşması için titizlikle çalışıyor. Vakfımız sayesinde EFT, havale ve PTT posta çeki ile veya mobil uygulamamız sayesinde bağış yapabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra Yurt içi ve yurt dışı kurban bağışı 2021 projemiz için banka hesap numaramız ve web sitemizi kullanabilirsiniz. Vakfımızın yaptığı diğer tüm faaliyetler için de bu yolları kullanabilirsiniz. Kurbanınızın kesimi sırasında vekalet işlemleri online platformlarda her tülü imkanlarla yapılmaktadır. Bunun dışında isteğiniz doğrultusunda derneklere de  vekalet verebilirsiniz. Burada aranan tek şart vakfın güvenilir olmasıdır.

Yurt dışı kurbanlık bağış

Yurt dışındaki vatandaşlarımız vakfımızın birçok yardım faaliyetine ve organizasyonuna bağışta bulunabilirler. Vakfımızın ‘’kurumsal’’ başlığı altındaki hesap numaralarımız sayesinde ABD Doları ve EURO şeklinde yurt dışından bağış almaktayız. Kurumsal başlığımız altında bu işlemlerin ne sırayla ve ne şekilde gerçekleştiği hakkında yönergeler mevcuttur. Yurt dışı kurbanlık bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını istedikleri yerlere iletmekteyiz. Kurbanınızı bağışlamak isteyebileceğiniz birçok ülke ile iletişim halindeyiz. Bağış yapmak için online mobil uygulamamızı kullanmanız mümkün. Yurt içi ve yurt dışı bağış yapabilmek bu sayede mümkün. Sadece kurbanlık bağış değil birçok diğer organizasyonumuza da bu yollarla bağış yapabilirsiniz. Yurt dışı kurbanlık bağış organizasyonumuz dışında Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak yaptığımız başka organizasyonlar da mevcut. Kardeş aile projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin düzenli bir şekilde aylık giderini karşılamak, eğitim araç-gereçleri temin etmek ve öğrenim bursu imkanları sağlamak. Sağlık hizmetleri için muayene veya ilaç ihtiyaçlarının tedarik edilmesini sağlamak. Giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak. Sosyal barınma ihtiyacı için kira ve yakıt desteği sağlamak gibi etkinlikler düzenlemekteyiz. Afet ve savaş bölgelerinde yaşamış kişiler için psikolojik destek ve engelli kardeşlerimiz için kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecek protez ve ekipman desteği de sağlıyoruz. Tabiiki bunları gönüllülerimiz ve bağışçılarımız sayesinde gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı kurbanlık bağışı ve gerçekleştirdiğimiz diğer projeler için bağışçı olmak isterseniz sayfamızı inceleyebilir ve bağışta bulunabilirsiniz.