Steroid Al

» karma » Steroid Al

Steroid normal şartlar altında tıpta çok sık bir şekilde insanları iyileştirmek için kullanılan bir ilaç türü. Fakat günümüzde tıpta kullanılmasının yanı sıra son zamanlarda vücut geliştirmeyle uğraşan insanlarında odak noktası haline geldi. Bir çok hastalığa çözüm olarak görülen Steroid’ler vücut geliştirmede nasıl kullanılıyor? Vücut geliştirmeye nasıl bir etkisi var? Bu konuları detaylı bir şekilde sizlerle […]

Steroid normal şartlar altında tıpta çok sık bir şekilde insanları iyileştirmek için kullanılan bir ilaç türü. Fakat günümüzde tıpta kullanılmasının yanı sıra son zamanlarda vücut geliştirmeyle uğraşan insanlarında odak noktası haline geldi. Bir çok hastalığa çözüm olarak görülen Steroid’ler vücut geliştirmede nasıl kullanılıyor? Vücut geliştirmeye nasıl bir etkisi var? Bu konuları detaylı bir şekilde sizlerle beraber inceleyelim.

Steroid Nedir?

Vücudumuzda her işlevi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmek için hormonlar ve çeşitli farklı hücreler bulunur. Bu hücreler ve hormonlar azaldığı zaman veya vücutta herhangi bir eksiklik hissedildiği zaman doktor tavsiyesi ile steroid yardımı alınır. Steroid yardımı ile birlikte hasta kendini daha iyi ve daha zinde hisseder. Yani steroid denilen şey insanlar tarafından üretilen bir şey. Normalde vücut içerisinde yer alan bir hormon veya hücre değil.

Steroid Ne İşe Yarar?

Vücudunuzda herhangi bir şişlik, morluk veya farklı bir durum söz konusuysa steroid yardımı alabilirsiniz. Fakat vücut geliştirme yapanlar için farklı bir steroid grubu bulunduğu için anabolik steroid’lere yönelmeleri gerekiyor. Anabolik steroid satın al gibi araştırmalar yaparak internet üzerinde yüzlerce farklı firmanın yüzlerce ürününü görebilirsiniz. Hızlı bir şekilde satın alabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Steriod almadan önce dikkat etmeniz bir çok kural bulunmaktadır. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktordan tavsiye alınması gerektiğini de sizlere hatırlatmak isteriz. Kafanıza göre alabileceğiniz bir ilaç olmadığı için doz gibi ayarlamaları doktor, spor öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.