Sözlük Yazarı Ne Demek?

» karma » Sözlük Yazarı Ne Demek?

Teknolojinin gelişmesinden sonra insanların ilgi alanları da merak ettikleri meslek dalları da değişim göstermiştir. Sözlük yazarı olmak da internet sistemlerinin gelişmesinden sonra ortaya çıkmış bir durumdur. Bu çerçevede bazı sözlük yazarları bu işi temel bir meslek olarak yapmaktadır. Bazıları ise işlerine bir ek kazanç sağlamak ve keyifli zaman geçirmek adına yazarlık yapmaktadır. Durum her ne olursa olsun online olarak […]

Teknolojinin gelişmesinden sonra insanların ilgi alanları da merak ettikleri meslek dalları da değişim göstermiştir. Sözlük yazarı olmak da internet sistemlerinin gelişmesinden sonra ortaya çıkmış bir durumdur. Bu çerçevede bazı sözlük yazarları bu işi temel bir meslek olarak yapmaktadır. Bazıları ise işlerine bir ek kazanç sağlamak ve keyifli zaman geçirmek adına yazarlık yapmaktadır. Durum her ne olursa olsun online olarak sözlüklerde yazarlık yapanlar gerek güncel konularda gerekse eski defterlerde okuyucularına bilgilendirme yapmaktadır. Bunun yanı sıra yazarlar genel kültürlerini de geliştirme şansını yakalamış olmaktadır.

Sözlük Yazarlığı Yapmak

Sözlüklerde yazarlık yapmak isteyenlerin ilk olarak istedikleri platforma üye olmaları lazımdır. Ekşi sözlük bu alanda akla ilk gelen siteler arasında başı çekmektedir. Sistemde yazar olabilmenin ilk şartı üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından üye girişi yaparak yorum eklemeye başlamaktır. Sitemin şartları arasında 10 entry almak da bulunmaktadır. Bu sayede üyeler çaylak kategorisinden yazar kategorisine geçerek ister güncel eski defterler açıldı şeklinde konu başlıkları açabilmektedir.