Solmayan Güller Neden Çok Tercih Ediliyor?

» karma » Solmayan Güller Neden Çok Tercih Ediliyor?

Son zamanlarda herkesin dilinde olan solmayan gül, oldukça büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Birbirinden güzel renkleriyle ve değişik tasarımlarıyla bayanları da etkilemeyi başarmıştır. Özel günlerin vazgeçilmezi olan güller, artık tahmin edilenden daha uzun bir süre tazeliğini ve canlılığını yitirmeden saklanabiliyorlar. Önceden eşinizden ya da sevdiğiniz herhangi birinden aldığınız bir gülü uzun bir süre saklamak için solduktan sonra kurutmak […]

Son zamanlarda herkesin dilinde olan solmayan güloldukça büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Birbirinden güzel renkleriyle ve değişik tasarımlarıyla bayanları da etkilemeyi başarmıştır. Özel günlerin vazgeçilmezi olan güller, artık tahmin edilenden daha uzun bir süre tazeliğini ve canlılığını yitirmeden saklanabiliyorlar. Önceden eşinizden ya da sevdiğiniz herhangi birinden aldığınız bir gülü uzun bir süre saklamak için solduktan sonra kurutmak zorunda kalırdınız. Ancak solmayan güller sayesinde kurutma işlemine gerek kalmadan ofisinizde veya evinizin bir köşesinde capcanlı olarak saklama imkânını elde etmiş oluyorsunuz.

Solmayan Güller Nerede Ve Nasıl Yapılır?

Aşılama işlemine tohum halindeyken başlanan solmayan güller, Ekvator bölgelerinde özenle yetiştiriliyor. Daha sonra bir takım işlemlerden geçmek üzere Belçika’ya gönderiliyor. Yaklaşık 1 hafta süren bu işlemlerde güller önce haşlanıyor ve ardından özel bir sıvı enjekte ediliyor. Yapılan bu işlemlerin amacı güllerin fotosentez yapmalarını engellemektir. Bu sayede de güllerin uzun bir süre tazeliğini ve canlılığını koruması; yani ömrünün uzatılması sağlanmış oluyor. Böylelikle bir solmayan gül, ortalama 2-4 yıla kadar canlılığını korur.

Solmayan Güllerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ekstra bir bakıma gerek duymayan bu muhteşem gülleri ilk olarak kendi özel cam fanusunda saklamak gerekiyor. Ayrıca el ile dokunmamaya da dikkat ediniz. Bu püf noktalar güllerinizin canlılık süresini daha da uzatacaktır. Konum olarak da güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza etmek, renk açısından da uzun ömürlü olmasını sağlar. Bir diğer önemli hususta güllerin su ile temasından kaçınmanız ve nemli ortamlardan uzak tutmanızdır. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece güllerinizin canlılığını ve tazeliğini uzatmış olursunuz.

Solmayan Güllerin Sağlığa Zararı Var Mıdır?

Fotosentez yapması engellenen bu güllerin sağlığa en ufak bir zararı bile olmadığı belgelerle kanıtlanmıştır.

Solmayan Güllerin Fiyat Aralığı Nedir?

Bu harika güllerin fiyatları, kullanılan tasarımlara göre farklılık göstermektedir. Ayrıca arzu ettiğiniz renk ve tasarımlarda güller  bulabilirsiniz. Sizler de solmayan gül alıp sevdiklerinizin mutlu olmasına vesile olabilir ve özel günlerinizi daha unutulmaz hale getirme şansı bulabilirsiniz.