Seyahat ve Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

» karma » Seyahat ve Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Sigortalının ödediği belli bir ücret karşılığında birçok risklere karşı sigorta şirketleri tarafından hasarların koruma altına alındığı sözleşmedir. Sigorta sahiplerinin belli miktar parayı risklere karşı aynı havuzda toplamasıyla risk meydana geldiğinde bu havuzdan zararların karşılanması bir dayanışma oluşturulmuş olur ve böylece sigorta sahipleri bir defa da çok fazla ücret ödemek durumunda kalmazlar. Oba Sigorta olarak her […]

Sigortalının ödediği belli bir ücret karşılığında birçok risklere karşı sigorta şirketleri tarafından hasarların koruma altına alındığı sözleşmedir.
Sigorta sahiplerinin belli miktar parayı risklere karşı aynı havuzda toplamasıyla risk meydana geldiğinde bu havuzdan zararların karşılanması bir dayanışma oluşturulmuş olur ve böylece sigorta sahipleri bir defa da çok fazla ücret ödemek durumunda kalmazlar.

Oba Sigorta olarak her ferdin yaşamın beklenmeyen sürprizlerine karşı teminat altında olması için ve risklere karşı korunması için çalışıyoruz. Bu sebeple sizin ve aileniz için tüm sigorta ürünlerini geniş teminatlar ve uygun seçeneklerle sizler için sunuyoruz. İhtiyacınıza en uygun sigorta ürününü seçmeniz için sigorta şirketlerinin belirlediği fiyatları karşılaştırmalı olarak sizler için belirliyoruz ve en uygun fiyatlı ve geniş teminatlı poliçeyi seçmenizi sağlıyoruz.
Seyahat Sigortası: Yurtdışına yapacağınız bir seyahatte bir planlarınızı ayrıntılı bir biçimde gerçekleştirirsiniz. Ancak bu planların arasında yer alması gereken en önemli maddeler biri Seyahat Sigortası’dır. Sağlıkla ilgili beklenmedik durumlara yurtdışında da güvence altında olarak rahat bir tatil ve seyahat geçirmeniz için geniş teminatlarla sağlık sigortanızı yaptırmalısınız.
Yurt dışı tatillerinizde ihtiyacınız olan tüm teminatlara seyahat sağlık sigortası ile sahip olabilirsiniz. Ayrıca Schengen anlaşması kapsamındaki ülkelere ziyarette vize için şart olan seyahat sigortasını tam olarak karşılar.

Birçok keyifli anı yaşamak için çıkacağınız seyahatinizde beklenmedik sürprizlerle karşılaşmak aklınıza gelmeyebilir. Keyifle anılar biriktirmek istediğiniz o günlerde bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda ve tedaviye ihtiyaç duyduğunuzda sağlık sigortası yaptırmış olmanızın büyük önemi vardır. Böylece yapacağınız tek şey bütçenizi etkilemen bir hastaneye başvurarak sağlığınıza kavuşmak olmalıdır. Ayrıca yurt içi yolculuklarınızda da bu sigortadan faydalanabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası: Türkiye Cumhuriyeti’ne çalışma veya eğitim alma gibi nedenlerle gelen yabancıların, oturma izni almak için ve ikamet için başvururken yaptırması gerekli olan sigorta türü yabancı sağlık sigortasıdır. 9/2014 sayılı “ikamet izni taleplerinde yaptırılacak özel sağlık sigortalarına ilişkin genelge ile şartları belirlenmiştir ve bu sigorta ürünü herhangi bir hastalık ya da kaza halinde yabancı uyruklu kişileri teminat altına alarak hastalık ve kaza durumunda oluşan sağlık masraflarını karşılar.
Beklenmeyen kazalar, hastalıklar, doktor muayenesi, tedavi ve hastane harcamaları gibi durumlarda güvence altında olmak isteyen ve yaptırması zorunlu olan Yabancı Sağlık Sigortası gerekli bir sigorta hizmeti ürünüdür. Ülkemize çalışma amacıyla gelen yabancıların sigortaları genellikle çalıştıkları kurum tarafından karşılansa da ülkemize başka nedenlerle ya da eğitim için gelen yabancı uyruklu kişiler için bu sigorta büyük önem arz eder.

Sigortanın geçerli olduğu süre boyunca sigortalıyı:
• Hastalık veya kaza halinde özel sağlık kurumu tedavi ve tanı masrafları
• Hastanede geçirilen süre boyunca oluşan masraflar
• Gerekli görülen durumlarda evde tedavi masrafları
• Ayakta tedavi sırasındaki doktor, ilaç, tanı için yapılan testler ve gerekli hallerde fizik tedavi masrafları
• Cerrahi durumlar için yatış masrafları
• İlaç, tıbbi malzeme masrafları gibi durumlara karşı teminat altına alır.