Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

» karma » Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme sorunu son yılların en çok karşılaşılan erkek cinsel hastalıklarından biri olmaktadır. Çoğu zaman psikoloji ile alakalı olan bu sorun doğru tedavi yöntemi tercih edilir ise tamamen ortadan kakar. İlişki esnasındayken ya da ilişkiye girmeden sertleşmemiş olan penislerde ya da kişiler de sertleşme sorunu söz konusudur. Sertleşme sorunu tedavisi pek çok farklı şekilde tedavi edilebilir. […]

Sertleşme sorunu son yılların en çok karşılaşılan erkek cinsel hastalıklarından biri olmaktadır. Çoğu zaman psikoloji ile alakalı olan bu sorun doğru tedavi yöntemi tercih edilir ise tamamen ortadan kakar. İlişki esnasındayken ya da ilişkiye girmeden sertleşmemiş olan penislerde ya da kişiler de sertleşme sorunu söz konusudur. Sertleşme sorunu tedavisi pek çok farklı şekilde tedavi edilebilir. Sertleşmeme sorununun neyden kaynaklı olduğu öğrenilir ise daha kolay bir şekilde tedavi işlemi uygulanır. Aynı zaman da nasıl bir tedavinin uygulanacağı da bu soruna bağlı olarak meydana gelir.

 

Sertleşmeme Sorunu Neden Oluşur?

 

Erkekler de en çok ortaya çıkan sorunlardan biri sertleşme sorunu olmaktadır. Pek çok sorundan kaynaklı olarak meydana gelir. Sertleşme sorunun temelinde psikolojik etkenler yer almaktadır. Bu etkenler stres ya da sıkıntı oluşturur ve sertleşmeme durumu meydana gelir. Aynı zaman da çok fazla miktar da alkol ve sigara tüketimi de sertleşmeme ve iradesizlik sorununa yol açmaktadır. Çok kilolu olan kişiler de en sık meydana gelen sorunlardan biri sertleşmeme sorunudur. Bu kişilerin kilo vermesi halinde cinsel hayatlarında da iyileşme durumu meydana gelmeye başlar. Uygulamaların doğru bir şekilde yapılması sonucunda ameliyatsız bir şekilde sertleşmeme sorununu çözümleme imkanına erişebilirsiniz.

 

Penis Protezi Ameliyatı Nedir?

 

Penis protezinin pek çok farklı şekilde yapılması mümkün olmaktadır. Bu protezler hem enine olabilir hem de boyuna olabilir. Penis içerisine çeşitli kesiler atılarak protez yerleştirilir. Bu protezler sertleşmeme sorununun ortadan kalkması konusunda çok ciddi bir fayda sağlar. Bu fayda ile cinsel hayat çok daha iyi bir hale gelmeye başlar.

 

Ereksiyon esnasında penisin sertleşmesine yardımcı olan bu protez işlemi ameliyat şeklinde gerçekleşir. Penis protezi 3 adet kesinin atılması ile yapılan bir ameliyattır. İşlem sonrası ilk 3 ila 4 gün iyileşme sürecidir. Bu süreç sonrasında iyileşme tamamlanır ve normal yaşantıya geri dönmek mümkün hale gelir. Son yıllar da bu işlemi pek çok kişi tercih etmektedir. Özellikle ileri yaşta olan kişilerde çok fazla sertleşmeme sorunu olduğu için ileri yaştaki kişiler diğer kişilere göre penise protez ameliyatı daha fazla tercih etmektedir.