Satılık Otomobil İlanlarıyla Sakın Dolandırılmayın

» karma » Satılık Otomobil İlanlarıyla Sakın Dolandırılmayın

    Araba almak isteyen insanların bu araştırmayı başlattıkları ilk yer şüphesiz ki internet olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan sahibinden satılık arabalar araması ile istenilen modelde ve fiyatta arabalar bulmak mümkün olmaktadır.   Galeriler aracılığı ile satışa sunulan araçların sahibinden satılık arabalar oranla daha fazla olduğu düşüncesi ile yapılan araştırmalar Öncelikle sahibinden satılığa çıkaran arabalar olmaktadır. […]

 

 

Araba almak isteyen insanların bu araştırmayı başlattıkları ilk yer şüphesiz ki internet olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan sahibinden satılık arabalar araması ile istenilen modelde ve fiyatta arabalar bulmak mümkün olmaktadır.

 

Galeriler aracılığı ile satışa sunulan araçların sahibinden satılık arabalar oranla daha fazla olduğu düşüncesi ile yapılan araştırmalar Öncelikle sahibinden satılığa çıkaran arabalar olmaktadır. İnsanların bu düşüncesi biri yere kadar haklı olmaktadır.

 

Diğer bir yandan sahibinden satılık arabalar almak olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise İnternet ortamında bulunan bu arabaları gerçek sahiplerinin ya da araçların sahip olduğu özellikler ve kusurlar hakkında hiçbir zaman tam ve güvenilir bilgiye sahip olunmamasıdır.

 

Daha pahalı Ancak Daha Güvenilir Olan Galericiler

 

İnternetten alışverişin hayatımızı girmesinden çok önce dahi sahibinden alınan araçların galeriden alınan araçlara oranla daha ucuz olduğu gerçeği bulunmaktadır. Bu yargı bir yere kadar doğru olmakla birlikte aradaki fark zannedildiği kadar fazla değildir.

 

Elbette ki bir araç satın alınacağı zaman fiyatı önemli kriterlerden birisi olmaktadır. Ancak araç satın alınırken dikkat edilmesi gereken tek nokta şüphesiz ki fiyatı olmamaktadır. Daha ucuz olduğu düşüncesiyle sahibinden satılık araçların değerlendirilmeye alınmasında da sorgulanması gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konuların içerisinde aracın neden satıldığı, herhangi bir kazasının olup olmadığı, aracın genel ve motor durumunun ne olduğu ve Son bakımının ne zaman yapıldığı da bulunmalıdır.

 

Galeriler Mi Yoksa Sahibinden mi ?

 

satılık otomobil ilanları genellikle internet üzerinden aranmaktadır. Ancak yapılan bu aramalarda karşımızda hem sahibinden hem de galerilerden satılık olarak piyasaya sunulmuş olan araçlar çıkmaktadır.

 

Bu durumda otomobil satın almak isteyenleri karşısına bir ikilem çıkmaktadır. Bu ikilem ise araçlarını galerilerden mi yoksa sahibinden mi alacakları konusu olmaktadır.

 

Bu sorunun cevabı elbette ki insanlara göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda henüz kararsız olanlar şu noktaları dikkate almalıdırlar.

 

satılık otomobil ilanları arama tercihleri sahibinden olarak yapanların akıllarında bulundurması gereken ilk konu araç sahiplerinin yalan söyleyebileceğidir. Bunun önüne geçilmek için aracın usta tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrol de alıcılara ilave bir maliyet bindirmektedir. Diğer bir tarafta galerilerden alınacak olan araçlarda öyle bir problem ile karşılaşılmamaktadır. Çünkü galericiler filolarına kattıkları araçları daha öncesinden araştırmakta ve gerekli incelemeleri yaptırmaktadırlar.

 

satılık otomobil ilanları tercihleri arasındaki farklardan dolayı galerilerden araç alınması çok daha az kandırılma riskine sahip olmaktadır. Diğer bir yandan sahibinden alınan araçların söylenildiği gibi çıkmaması durumunda karşı taraftan herhangi bir muhatap olmak son derece zor olmaktadır. Ancak galerilerde öyle bir problem yaşanmamaktadır.

 

Araç Satışlarının Diğer Yönü: Satıcılar

 

İnternet üzerinden yapılan araba alım satım işlemleri, hem alacak hem de satacak kişiler açısından risk oluşturmaktadır. Arabalarını satmak isteyenleri bekleyen bir diğer problem ise araçlarını istedikleri kadar hızlı ve istedikleri fiyatlardan satamamaları olmaktadır. Bu problemin giderilmesi için yapılması gereken ise  ücretsiz ilan vermek için hizlilan.com sitesi ile birlikte çalışmaktır.

 

Araçlarını ücretsiz ilan vermek için hizlilan.com Sitesi üzerinden satışa çıkaranların büyük bir çoğunluğu çok kısa süreler içerisinde dönüşler almaktadır. Araçların satmak isteyenlerin karşılaştıkları diğer bir problem ise ilan sitelerinde istenen ücretler olmaktadır. bu problemin çözümü de yine ücretsiz ilan vermek için hizlilan.com sitesi olmaktadır.