Sanayi Alanında İş Kazalarında Etkiyi Azaltan Ema Ayakkabı Ürünleri

» karma » Sanayi Alanında İş Kazalarında Etkiyi Azaltan Ema Ayakkabı Ürünleri

Ağır sanayi ,metal döküm sanayi, enerji ve elektrik sektörü hafif metal sanayi,maden sanayi gibi alanlarda işçilerin güvenilirliğini sağlayan en önemli araçlardan birisi de işçi ayakkabısı çeşitleridir. Her iş sahasına uygun şekilde üretilen bu iş güvenlik ayakkabıları sayesinde oluşacak herhangi bir kaza durumunda ayak zarar görmez. Ayağın üzerine ağır bir metal parçasının düşmesi ve ayak üzerine […]

Ağır sanayi ,metal döküm sanayi, enerji ve elektrik sektörü hafif metal sanayi,maden sanayi gibi alanlarda işçilerin güvenilirliğini sağlayan en önemli araçlardan birisi de işçi ayakkabısı çeşitleridir. Her iş sahasına uygun şekilde üretilen bu iş güvenlik ayakkabıları sayesinde oluşacak herhangi bir kaza durumunda ayak zarar görmez. Ayağın üzerine ağır bir metal parçasının düşmesi ve ayak üzerine erimiş sıcak metalin dökülmesi durumlarında bu ayakkabının dayanıklı yapısı ayağınızın zarar görmesini engelliyor. Aynı şekilde inşaat sektöründe zeminde bulunan metal parçalar ve çiviler ayağınıza batarsa da iş güvenlik ayakkabısının tabanındaki kevlar malzeme bu etkinin ayağınıza ulaşmasını engelliyor. Elektrik ve enerji sektöründe sahada çalışan işçilerin giydiği ayakkabılar da su ve elektrik geçirmez özelliktedir. Böylece olası bir elektrik çarpması engellenmiş olur.

1991 yılında kurulmuş olan Ema ayakkabı firmasının ürettiği bu işçi güvenlik ayakkabıları farklı mevsimlik özelliklerde de üretilir. Hem kış mevsimi için hem de yaz mevsimi için farklı özelliklerde üretilen ayakkabılar bulunuyor. Kışın soğuk hava şartlarında ayağınızı sıcak tutacak ayakkabılar üretilirken yazın ise ayağınızın terlemesini ve kokmasını engelleyecek ayakkabılar üretilir. Üstelik tüm işçi ayakkabısı ürünleri %100 sığır derisi ile üretilir. Aynı zamanda kevlar malzeme ve alt yaban çelik kullanımı da ayakkabının son derece sağlam olmasını sağlamıştır. Her sanayi alanında uygun olarak üretilen bu işçi güvenlik ayakkabıları 200 joule darbe dayanımına ve 15.000 Newton baskı dayanımına sahiptir.

Ema ayakkabı şirketinin ürettiği tüm iş güvenlik ayakkabıları işçilerin iş kazası sırasında ayağına bir zarar gelmesini önlemek amacıyla kullanılır. TSE belgeli olarak üretilen işçi ayakkabısı çeşitleri dışarıdan gelebilecek darbelere dayanıklı olmasının yanı sıra elektrik ve su da geçirmez. Bu da elektrik çarpmasına karşı sizi korur. Aynı zamanda 36 – 47 ayak numarası aralığında üretilen iş güvenlik ayakkabılarının iç yapısı da son derece konforludur. Yüksek teknoloji kapsamında üretilen bu iş ayakkabısı gün içinde asla ayağınızı vurmaz ve ayağınızın devamlı olarak rahat etmesini sağlar. Taraklı ayaklar için de aynı konfora sahiptir.