Sağlık Hakkında bilgiler

» karma » Sağlık Hakkında bilgiler

Yorgunluğunuz uygun dinlenme ve beslenme ile çözülmezse veya bunun bir fiziksel veya zihinsel sağlık durumundan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, doktorunuza danışın. Yorgunluğunuzun nedenini teşhis etmeye yardımcı olabilir ve tedavi etmek için sizinle birlikte çalışabilirler. Sporium sitesinde bulunan sağlık kategorisinde makaleleri okuyarak yorgunluk ve yorgunluk belirtileri hakkında bilgiler edinmiş olursunuz. Bağışıklık sistemi, kan dolaşımından geçen milyarlarca hücre topluluğudur. Vücudu bakteri, […]

Yorgunluğunuz uygun dinlenme ve beslenme ile çözülmezse veya bunun bir fiziksel veya zihinsel sağlık durumundan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, doktorunuza danışın. Yorgunluğunuzun nedenini teşhis etmeye yardımcı olabilir ve tedavi etmek için sizinle birlikte çalışabilirler. Sporium sitesinde bulunan sağlık kategorisinde makaleleri okuyarak yorgunluk ve yorgunluk belirtileri hakkında bilgiler edinmiş olursunuz.

Bağışıklık sistemi, kan dolaşımından geçen milyarlarca hücre topluluğudur. Vücudu bakteri, virüs ve kanserli hücreler gibi yabancı cisimlere (antijenlere) karşı koruyan doku ve organlara girip çıkıyorlar. Bu yüzden bağışıklık sistemi nasıl güçlenir çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

D vitamininin en önemli rollerinden biri bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaktır, böylece hastalığa neden olan virüs ve bakterilerle savaşabilirsiniz. Enfeksiyonla savaşmaktan sorumlu hücrelerle doğrudan etkileşime girer. D vitaminin önemi Özellikle soğuk algınlığı veya grip ile sık sık hastalanırsanız, düşük D vitamini seviyeleri katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Hareketsiz olmak, sağlıklı kişilerde olduğu gibi kronik yorgunluk sendromu veya diğer sağlık sorunları olanlarda yorgunluğa yol açabilir. Daha aktif olmak enerji seviyelerini yükseltmeye yardımcı olabilir.