Saç Neden Dökülür?

» karma » Saç Neden Dökülür?

Saçları dökülen insanların genel olarak tercih etmiş olduğu yöntemlerden birisi de saç ekimi olacaktır. Peruk gibi artık geçmişte kalmış yöntemlere nazaran saç ekimi daha etkili sonuçların alınabilmesine imkan sağlamaktadır. Saçlarınızın dökülmesi genel olarak yaşın ilerlemesi ile birlikte daha da artabilmektedir. Genel olarak sağlıklı insanlarda dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkabilmektedir. Ancak saç köklerinde sorunları olan […]

Saçları dökülen insanların genel olarak tercih etmiş olduğu yöntemlerden birisi de saç ekimi olacaktır. Peruk gibi artık geçmişte kalmış yöntemlere nazaran saç ekimi daha etkili sonuçların alınabilmesine imkan sağlamaktadır.

Saçlarınızın dökülmesi genel olarak yaşın ilerlemesi ile birlikte daha da artabilmektedir. Genel olarak sağlıklı insanlarda dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkabilmektedir. Ancak saç köklerinde sorunları olan insanlarda bu durum gerçekleşmeyebilir.

Deri Sorunları

Yaşanılan deri hastalıkları nedeni ile saçların dökülmesi sorunu sıkça görülmektedir. Sedef hastalığı, akneler, liken hastalığı, egzama gibi hastalıklar deri altında bulunan saç köklerini de etkileyerek saçların dökülmelerine neden olabilmektedir. Aynı zamanda iç hastalıklar da saç dökülmesine neden olabilir.

Mevsimsel Değişiklikler ve Stres

Özellikle aşırı stresten dolayı saç dökülmeleri sonucunda saç ekimi işleminin yapılması yaygın olarak karşılaşılmaktadır. Yaşanılan stresler sonucu girilen depresyonlar ve bunun gibi ruhsal sorunlardan dolayı etkilenen ilk bölgelerden birisi saçlar olmaktadır. Bazı kişilerde stres gibi mevsimsel değişiklikler sonucunda saç dökülmelerin yaşandığı görülmektedir.

Yanlış Beslenme

Saçların da canlı oldukları düşünülecek olursa beslenmeye ihtiyaçları olması oldukça normal karşılanacaktır. Ancak yanlış beslenme sonucunda diğer bütün bölgeler etkilenebileceği gibi saçların dökülmesine rastlanması da oldukça sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Özellikle karbonhidrat ağırlıklı beslenen insanlarda saç dökülmelerinin yaşanması çok normal karşılanmaktadır. Bu durumun çözümü için mutlaka düzenli ve sağlıklı beslenilmesi gerekmektedir.

Saçların dökülmesi ile birlikte özellikle görüntüde yaşanan değişiklikler sizlerin ruh sağlığını da bozacaktır. Bu nedenle saç ekimi yaptırılması saçlarınıza yeniden kavuşabilmenize yardımcı olacaktır. Kliniğimizde yapılan saç ekimi işlemi sayesinde saçlarına kavuşturduğumuz hastalarımız gibi sizlerin de kellik sorununu çözebiliriz. Saç ekimi hizmeti veren diğer kliniklerin aksine en iyisinde bu işlemi yaptırmak için siz de ziyaretçimiz olabilirsiniz.

Kaynak:
https://www.kredinle.com/ekonomi-haberleri/sac-ekimi-yaptirmak-is-hayatinda-basariyi-yuzde-yuz-arttiriyor-8400.html