Reverse Osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır ?

» karma » Reverse Osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Reverse osmosis su arıtma sistemlerinin genel olarak çalışma prensipleri aşağıdaki şekildeki gibidir: Su arıtma cihazlarına girecek olan su 5 farklı filtre içerisinden geçer. Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 1.AŞAMA Suyu 5 mikron (milimetre olarak 200’de biri), seviyelerine dek filtre eder. Pas, asbest, çamur tarzı tortuları arıtır. Suyu da berrak bir hale getirir. Reverse osmosis […]

Reverse osmosis su arıtma sistemlerinin genel olarak çalışma prensipleri aşağıdaki şekildeki gibidir:

  • Su arıtma cihazlarına girecek olan su 5 farklı filtre içerisinden geçer.

Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 1.AŞAMA

Suyu 5 mikron (milimetre olarak 200’de biri), seviyelerine dek filtre eder. Pas, asbest, çamur tarzı tortuları arıtır. Suyu da berrak bir hale getirir.

Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 2.AŞAMA

Granül Aktif karbon filtre, ilk başta klor olacak şekilde kökü tat ve koku verecek olan bütün organik kirlilikleri ve karışımları arıtır.

Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 3.AŞAMA

Blok Karbon Filtre kötü tat ve koku verecek olan bütün organik kirlilikleri ve karışımları arıtır. Su arıtma servisi bununla beraber aktif karbon filtre membranlara gidecek ve 0,1 mikrona dek partikülleri tutmaktadır. Böylece membranın çok daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlar.

Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 4. AŞAMA

Membrana gelecek olan basınçlı su, gözenekleri de milimetrenin milyondan birinden daha küçük durumdaki membrandan geçerek filtre edilir. Bu işlem esnasında suna bulunabilecek olan zararlı mikropların ve karışımları tamamı dışarı atılır.

Reverse osmosis Ters Osmoz Su Arıtma Sistemi 5.AŞAMA

Son Karbon Filtre içerisinde suyun kokusu ve tadı bir defa daha iyileştirilir, arıtılan su da tatlandırılır.