Reklam Malzemeleri ve Reklam Sektöründeki Yeri

» karma » Reklam Malzemeleri ve Reklam Sektöründeki Yeri

İnsanların dikkatlerini çekmek, herhangi bir markayı benimsetmek, onların akıllarında kalması için uğraşmak ve sonuç olarak güven, kalite, mutluluk gibi duyguları o insanlara verebilmek istenilen neticeyi ve daha fazlasını sağlayabilir. Günümüzde bir fikrin, bir ürünün, bir işlemin yapılabilmesi için reklam yapılması kaçınılmaz bir iş sektörü halindedir. Reklam çağımızda hem üreticiler hem de tüketiciler için önemli bir […]

İnsanların dikkatlerini çekmek, herhangi bir markayı benimsetmek, onların akıllarında kalması için uğraşmak ve sonuç olarak güven, kalite, mutluluk gibi duyguları o insanlara verebilmek istenilen neticeyi ve daha fazlasını sağlayabilir. Günümüzde bir fikrin, bir ürünün, bir işlemin yapılabilmesi için reklam yapılması kaçınılmaz bir iş sektörü halindedir.

Reklam çağımızda hem üreticiler hem de tüketiciler için önemli bir öğedir. Öyle ki reklam yapabilmek amacıyla reklam malzemeleri olarak bilinen bir sektör dahi oluşmuştur.

 

Reklam Malzemeleri Nelerdir?

Reklam amacıyla kullanılan araçları basılı, görsel ve işitsel, fuarcılık ve açık hava reklamları şeklinde sınıflandırılabilir. Buna benzer her reklam aracının kendi alanında, ihtiyaca yönelik hazırladığı reklamlar için kullandığı malzemeler de farklılık göstermektedir. İhtiyaç duyduğunuz reklam malzemelerine Devpa Reklam ve Yapı Malzemeleri aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Aslında tüm mecralarda, reklamın hazırlanmasından sunulmasına kadar yapılan çalışmalarda kullanılan her şey reklam malzemesi olarak ele alınabilir.

 

İç ve Dış Mekan Reklam Malzemeleri

Reklam sektöründe reklamcılık malzemeleri dendiğinde özellikle açık hava reklam mecrasına ait malzemeler anlaşılmaktadır. Bunlar, cephe resimleri, ışıklı – ışıksız reklam panoları, bayrak – flama, bez afiş, serigraf baskılı ürünler, yönlendirme panoları, megaboard, megalight, billboard, highrise, dev poster, ürün standları gibi malzemelerdir.

İç mekan ve fuar alanlarında kullanılan reklam malzemeleri arasında ise; market ve teşhir standları, tadım standları, raf süsü ve giydirmeleri, broşürlük, banner ve ayaklı panolar, PVC ve P.P. ambalaj çeşitleri, promosyon ürünleri ve kabartma panoları vs. sayabiliriz.