PVC Zeminin Özellikleri

» karma » PVC Zeminin Özellikleri

Günümüzde birçok alanda kullanılan PVC zemin kaplama, uzun ömürlü olması ve düşük maliyeti ile her alanda kullanılmakta. Maliyetlerden kaçınmak ve kaliteli bir zemin kaplaması kullanmak isteyen birçok müşteri iç mimaride pvc türü zemin kullanmakta.   PVC Zeminin Özellikleri Hastane, okul, spor salonu, sinema salonu gibi birçok alanda kullanılabilen pvc zemin kaplama, uzun ömürlü olması ile […]

Günümüzde birçok alanda kullanılan PVC zemin kaplama, uzun ömürlü olması ve düşük maliyeti ile her alanda kullanılmakta. Maliyetlerden kaçınmak ve kaliteli bir zemin kaplaması kullanmak isteyen birçok müşteri iç mimaride pvc türü zemin kullanmakta.

 

PVC Zeminin Özellikleri

Hastane, okul, spor salonu, sinema salonu gibi birçok alanda kullanılabilen pvc zemin kaplama, uzun ömürlü olması ile bilinir. Geri dönüşüm kodu 3 olan bu ürün, su geçirmez yapıya sahip olmaktadır. Bu sayede yağmurlu havalardan bile etkilenmezler. 140 yıla kadar ömrü olan pvc kaplama kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Antibakteriyel yapısı ile yüzeyi kir tutmaz ve hızlıca silinebilir.

 

İnsanların yoğun olduğu alanlarda bile kullanıma uygun olan pvc kaplama, ağırlıktan etkilenmezler. Bu özelliği ile otoparklarda bile tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bundan dolayı basınca karşı dayanıklıdır. Müşterilerin bu ürünü tercih etmesinin bir diğer sebebi ise düşük maliyete sahip olmasıdır. Kolaylıkla üretilebilen bu ürün, plastikten yapılır. Plastik ise birçok alanda kullanımı bulunan ve ucuz maliyeti olan bir üründür.

 

Kir tutmayan PVC zemin kaplama, paslanmaz yapısı ile müşterilerin ilgisini çekmiş bir ürün. Renkli renkli çeşitleri ile estetik bir görünüm katılabilecek bu ürün, gürültüyü absorbe etmesi ile de bilinmekte. Rulo ve karo halde satılan pvc kaplama evlerde, ofislerde, kamu kurumlarında ve daha birçok alanda rahatlıkla tercih edilen bir ürün.