PRP Tedavisi

» karma » PRP Tedavisi

PRP tedavisi yaptıracak olan kişilerin uygulamadan hemen sonra banyo yapmaması gerekmektedir. Ayrıca işlemlerden sonra güneş koruyucu kremlerin alınması gerekmektedir. PRP tedavisi yönteminin en önemli özelliklerinden birisi kişiyi gençleştirici kılmasıdır. Bu konuda insanların şikayetlerine göre bir tedavi programı oluşturulmaktadır. PRP tedavisi özellikle saç dökülmesi şikayetleri olan kişilere uygulanabilmektedir. Gün içerisinde çok fazla saçı dökülen kişilerin özel […]

PRP tedavisi yaptıracak olan kişilerin uygulamadan hemen sonra banyo yapmaması gerekmektedir. Ayrıca işlemlerden sonra güneş koruyucu kremlerin alınması gerekmektedir. PRP tedavisi yönteminin en önemli özelliklerinden birisi kişiyi gençleştirici kılmasıdır. Bu konuda insanların şikayetlerine göre bir tedavi programı oluşturulmaktadır. PRP tedavisi özellikle saç dökülmesi şikayetleri olan kişilere uygulanabilmektedir. Gün içerisinde çok fazla saçı dökülen kişilerin özel tedavi programları sayesinde bu konuda yardım alabilir. PRP tedavisi için bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından muayene olmak yeterli olacaktır. Ayrıca bazı kişiler PRP tedavisini daha etkili kılmak adına değişik yöntemlere başvurabilmektedir. Bu yöntemlerden birisi ozon ve mezoterapi ile birlikte PRP tedavisini uygulamaktadır. Bu şekilde daha kalıcı sonuç alınabilmektedir. PRP tedavisini uygulamak isteyen kişiler genellikle bu tedavi yöntemini 4 hafta aralıklarla yapabilmektedir.

PRP Tedavisi Uygulaması

PRP tedavisini uygulamak isteyen kişiler bu işlemleri genellikle 4 ile 6 seans arasında alabilmektedir. PRP uygulaması sırasında hemen değişim bekleyen kişilerin bu konuda sabırlı olması gerekebilir. İlk seansın ardından sürpriz değişimler beklenmemelidir. Bu konuda kişilerin en az 2 seans aldıktan sonra görülen değişimin ne kadar farklı olduğunu anlayabilir. PRP tedavisini yaklaşık 6 ay sonra tekrar uygulayabilirsiniz. Bu konuda 6 ay ile 12 ay arasında süreler içerisinde tedavi programları oluşturulmalıdır. PRP tedavisini uygulatmak adına bu konuda doktorlara muayene olabilirsiniz.