Prefabrik Kullanım Avantajları

» karma » Prefabrik Kullanım Avantajları

Prefabrik yapı çözümleri son dönemlerde oldukça sık aratılan ve araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekti. Prefabrik yapılarak genel olarak İngilizce dilinden dilimize aktarılmış olan bir kavram olarak dikkat çekmektedir. Üretimi sadece fabrika ortamlarında gerçekleştirilen parçaların, ilgili yere nakledilmesi ve detaylı bir şekilde yapılan hesaplamalar ardından birleştirilmiş olan yapılar anlamına gelmektedir. Prefabrik bina içerisinde kullanılan malzemelerin […]

Prefabrik yapı çözümleri son dönemlerde oldukça sık aratılan ve araştırılan konulardan birisi olarak dikkat çekti. Prefabrik yapılarak genel olarak İngilizce dilinden dilimize aktarılmış olan bir kavram olarak dikkat çekmektedir. Üretimi sadece fabrika ortamlarında gerçekleştirilen parçaların, ilgili yere nakledilmesi ve detaylı bir şekilde yapılan hesaplamalar ardından birleştirilmiş olan yapılar anlamına gelmektedir. Prefabrik bina içerisinde kullanılan malzemelerin birçoğu tamamen dayanıklı ürünlerden meydana gelmektedir. Prefabrik yapılar betonarme yapılara göre daha az masraflı ve kolay kurulum özelliğinin olmasıyla birçok yeni bina yapımında tercih edilmektedir.

Prefabrik depolarda olduğu gibi tüm prefabrik beton elemanlarının ve diğer malzemelerin tamamının Avrupa standartlarına uygun olması gerekmektedir. Kurulum yapılacak olan yerde ön bir keşif yapılması, konumun iklim şartları gibi ayrıntılar prefabrik depo tercihinde oldukça önemli adımlardır.