Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

» karma » Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı Ne İşe Yarar? Pozisyon veren havalı hasta yatağı hastanın sağa, sola dönmesi sonucu hastanın yatış pozisyonlu beraber şekil alan bir havalı yatak çeşididir. Hasta için rahat istirahat sağlamaktadır. Havalı yatak, sırt yaralarını geçirmede ve terlemeyi azaltmada en etkili olan eşyadır. Eğer hastanız felçli ise hasta yatağı ile beraber pozisyon veren […]

Pozisyon Veren Havalı Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Pozisyon veren havalı hasta yatağı hastanın sağa, sola dönmesi sonucu hastanın yatış pozisyonlu beraber şekil alan bir havalı yatak çeşididir. Hasta için rahat istirahat sağlamaktadır. Havalı yatak, sırt yaralarını geçirmede ve terlemeyi azaltmada en etkili olan eşyadır. Eğer hastanız felçli ise hasta yatağı ile beraber pozisyon veren havalı hasta yatağını kullanmanız tavsiye edilir. Felçli bir hasta sürekli yatacağı için vücudunda yara oluşumu olacaktır ve bu hasta için olumsuz bir durumdur. Vücut yaraları çok olan hastaların havalı yatak türünü kullanması önerilmektedir. Bu türlere https://hastayataklari.com/ adresinden ulaşmanı mümkündür.

Pozisyon Veren Havalı Yatağı Kimler Kullanmaktadır

Pozisyon veren havalı yatak türü, hastanın pozisyonuna göre şekillenen bir üründür. Bu yatağı, birçok hasta kullanabilir. Örneğin 100 kilo ver üzeri hastaların rahatça kullanabileceği bir yatak türüdür. Yatağın hava kanalları sekiz ya da on dakika da bir hava üflemektedir. Bundan dolayı yatağı kullandığınız süre boyunca prize takılı halde olmasını sağlamalısınız. Pozisyon veren havalı yataklarda yatağın basıncı ayarlanabilmektedir.

Havalı Yatak Hangi Hastalıklar İçin Uygundur?

Havalı yataklar, felçli hastalar ve sürekli bakım gerektiren yatağa bağımlı hastalar için kullanılabilecek en iyi hasta yatağı ürünlerindendir. Ayrıca hastanede tedavisi biten fakat tedavisi evde devam edecek olan hastalar için de ihtiyaç olabilmektedir. Fiziki ya da dahili bir rahatsızlığı bulunan hastaların evdeki tedavisi süreci içinde havalı yataklar kullanılabilmektedir. Yatağa dönük olan vücudun ilgili kısmının daha etkin bir şekilde hava alması ve böylelikle de terlemenin meydana gelmemesi sağlanabildiği için hastaların iyileşme süresince rahat olmasını sağlamaktadır.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Günümüz koşullarında değişen teknoloji ile beraber hastaların kullanım ihtiyaçlarına göre de ürünler şekillenmektedir. Hastalara konfor, sağlık ve güven kazandıracak ürünler geliştirilmektedir. Bu ürünlerden birisi de pozisyon veren havalı hasta yataklarıdır. Havalı yatak teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte üç farklı tipte model seçeneği bulunmaktadır. Bu yatak modelleri şunlardır:

  • Boru tipi havalı yatak
  • Baklava tipi havalı yatak
  • Pozisyon veren havalı yatak

Pozisyon veren havalı yataklar sayesinde, hastaların konforu daha iyi sağlanmaktadır. Bu yataklar, hasta için son derece güvenli ve son derece konforlu bir kullanım standardının yakalanabilmesini sağlamaktadır. Hastaların pozisyon değiştirmesi kimi zaman çok zor ve yorucu olabilmektedir. Pozisyon veren havalı yataklar, hastaların devamlı olarak farklı yöne doğru hareket etmelerini kolaylaştırmaktadır. Pozisyon veren havalı yataklarda motor vasıtasıyla yatağın şekil alması sağlanır. Bu sayede hastanın hareketi kolaylaşır. Ayrıca pozisyon veren havalı yataklar, ileri hareket kabiliyeti kısıtlaması bulunmayan hastaların başkasına ihtiyaç duymadan da kumandası yardımıyla pozisyon değişiklerini yerine getirebilmesi sağlamaktadır. Bu sayede hasta birey kendisini iyi hissetmektedir. Havalı yataklar sayesinde terlemeyen vücutta batı yaraları tabir edilen sürekli yatışa bağlı olarak terlemeden kaynaklı ciltte meydana gelen yaraların oluşumunun önlenmesi sağlanabilmektedir.