Plastik Palet Avantajları ve Dezavantajları

» karma » Plastik Palet Avantajları ve Dezavantajları

Plastik palet avantajları ve dezavantajları, plastik paletlerin hem daha fazla hem de daha az tercih edilmesini sağlamakta olan niteliklerdir. Bir kişinin plastik palet avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmadan plastik palet almaması büyük önem taşımaktadır. Ardaplastik.netresmi web sitemiz üzerinden plastik paletler ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Plastik Palet Avantajları Nelerdir? Plastik paletavantajları […]

Plastik palet avantajları ve dezavantajları, plastik paletlerin hem daha fazla hem de daha az tercih edilmesini sağlamakta olan niteliklerdir. Bir kişinin plastik palet avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmadan plastik palet almaması büyük önem taşımaktadır.

Ardaplastik.netresmi web sitemiz üzerinden plastik paletler ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Plastik Palet Avantajları Nelerdir?

Plastik paletavantajları sayesinde pek çok alanda kolay bir şekilde kullanım sağlanabilmektedir. Plastik paletlerin sağlamakta olduğu avantajlardan yararlanmak oldukça kolaydır. Bu avantajlardan kolay bir şekilde faydalanarak belirli işlemleri daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Plastik palet avantajları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 • Dört yola sahip olan forklift girişi bulunmakta olan plastik paletler, kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
 • Plastik paletler, diğer palet çeşitlerine göre kimyasallar ile hava şartlarına daha fazla dayanıklılık göstermektedir.
 • Plastik paletler, ISPM 15 düzenlemelerine göre yapılmış olan işlemlerden muaf olmaları nedeni ile operasyonlar ithalat ve nakliye sırasında herhangi bir kesintiye uğramak zorunda kalmaz.
 • Esnek olarak yapılmış olan tasarımlar ile ihtiyaçlar doğrultusunda plastik paletlerin kişiselleştirilmesi mümkündür.
 • Çivi, kıymık ya da keskin kenarlar içermemekte olan plastki paletlerin kullanımı daha güvenli ve kolay bir şekilde sağlanmaktadır.
 • Çakmak ve nakliye masraflarından tasarruf edilebilmektedir.
 • Ahşap paletlerden 10 kat daha fazal dayanıklı olan plastik paletlerin kullanım ömürleri daha uzundur.
 • Eski ya da kırılmış olan plastik paletleri geri dönüştürerek yeni paletler yapılabilir. Bu nedenle plastik paletler çevre dostudur.

Plastik Palet Dezavantajları Nelerdir?

Plastik palet dezavantajları, pek çok alanda sıklıkla kullanılmakta olan plastik paletlerin daha az tercih edilmesine neden olan etkenlerdir. Plastik palet dezavantajlarını bilmeden kişinin plastik palet almaması büyük önem taşımaktadır. Plastik palet dezavantajları şu şekildedir:

 • Ahşap plastik paletler ile karşılaştırılması durumunda başlangıç maliyetinin daha yüksek olduğu görülür.
 • Bir kere kırılmış olan ya da fazla hasar görmüş olan en uygun olan seçenek pahalı olacak malzemeyi geri dönüştürmektir.
 • Düzgün tasarlanmadığında paletler kaygan olmaktadır.
 • Ahşap paletler, özel olarak çelikle güçlendirilmiş olan paletler, plastik paletlerden daha güçlü bir yapıya sahiptir.

Palet kullanırken farklı palet çeşitlerini de değerlendirmenizde fayda var. Euro palet gibi palet seçenekleri hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.