Pera Mezat Müzayedecilik Sizleri Türk Sanatıyla Tanıştırıyor

» karma » Pera Mezat Müzayedecilik Sizleri Türk Sanatıyla Tanıştırıyor

Çağdaş Türk sanatına ilgi duyuyorsanız ve Osmanlı dönemi el sanatlarıyla da ilgileniyorsanız size onlarca farklı koleksiyonla buluşturacak olan Pera Mezat müzayede ve koleksiyon sergisi anlamında öncü isimlerden biridir. Özellikle Osmanlı kağıt para koleksiyonuyla adını duyuran bu şirket 2010 senesinden beri geleneksel Türk sanatlarını ve Osmanlı dönemi ürünleri dünyaya tanıtma amacı gütmektedir. Uluslararası kültür alışverişi yapmayı seviyorsanız […]

Çağdaş Türk sanatına ilgi duyuyorsanız ve Osmanlı dönemi el sanatlarıyla da ilgileniyorsanız size onlarca farklı koleksiyonla buluşturacak olan Pera Mezat müzayede ve koleksiyon sergisi anlamında öncü isimlerden biridir. Özellikle Osmanlı kağıt para koleksiyonuyla adını duyuran bu şirket 2010 senesinden beri geleneksel Türk sanatlarını ve Osmanlı dönemi ürünleri dünyaya tanıtma amacı gütmektedir. Uluslararası kültür alışverişi yapmayı seviyorsanız ve geçmiş dönemlere ait ürünlerle ilgili merakınız varsa mutlaka bu müzayedelerden birine katılabilir ve birbirinden ilginç koleksiyonları görme fırsatını elde edebilirsiniz. Senede dört defa Osmanlı ve karma sanat eserleri etkinliği de düzenleyen şirket müzayedeler sayesinde koleksiyonerleri sıra dışı ürünlerle bir araya getirmektedir.

Eğer bir sanatseverseniz ve elinizde bulunan tarihi eserin ne kadar değerli olduğunu bilemiyorsanız bunun için ekspertiz hizmeti de veren şirket koleksiyon danışmanlığı da yaptığı için bu alanda en çok adı bilinen şirketler arasındadır. Müzayede ve koleksiyonlara büyük yarar sağlayan şirket ülkemizde önemli koleksiyonların oluşmasına destek verir. Mezat ve sergi koleksiyonları gibi etkinlikleri gözden geçirebilirken bunlara katılabilir ve siz de bir koleksiyoner olabilirsiniz. Kültür ve sanata dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu şirket internet üzerinden de hizmet verdiği için merak ettiklerinizi online olarak da öğrenebilirsiniz. Salon ve internet müzayedeleri son dönemlerin en popüler müzayedeleri arasında sayılabilir.

Günümüzde müzayede sadece salonlarda yapılmıyor ve gelişen teknolojiye ayak uyduran Pera Mezat geçmiş değerleri, yenilikçi yaklaşımıyla değerlendiriyor. Böylelikle internet müzayedesi gibi yeni bir oluşum ortaya çıkaran şirket, sanatseverlerin, evlerinden, bilgisayar başında da müzayedeye katılmasına olanak sunuyor. İster tek bir kişinin eserlerinden oluşan koleksiyonu satın almak için isterseniz de birden fazla kişinin oluşturduğu koleksiyonları satın almak için bu etkinliklere katılabilirsiniz. İnternet müzayedeleri sayesinde nümismatik, efemera, kitap ve fırsat müzayedeleri gibi pek çok etkinliği görebileceksiniz. Sadece eser almak isteyenlere değil, elinde eser bulunan kişilere de danışmanlık yapan ve bu anlamda ülkemizde tek olan Pera Mezat sanata dair yeniliğini her anlamda göstermekten keyif duyar.