Pastebin Nedir?

» karma » Pastebin Nedir?

Programcılar, arkadaşları veya proje ekibi ile iletişim kurmak için zaman zaman birbirlerine kod atmaları gerekebilir. Bunun en kolay yollarından birisi de Pastebin benzeri sisteme sahip Kod Yapıştır platformunu kullanmaktır. Bu site , üyelere sağladığı avantajlar ve özellikler ile birlikte kaliteli bir kod paylaşım platformu sunar.   Kod Yapıştır ile Arkadaşlarınıza Hemen Kod Gönderin Bu sitenin […]

Programcılar, arkadaşları veya proje ekibi ile iletişim kurmak için zaman zaman birbirlerine kod atmaları gerekebilir. Bunun en kolay yollarından birisi de Pastebin benzeri sisteme sahip Kod Yapıştır platformunu kullanmaktır. Bu site , üyelere sağladığı avantajlar ve özellikler ile birlikte kaliteli bir kod paylaşım platformu sunar.

 

Kod Yapıştır ile Arkadaşlarınıza Hemen Kod Gönderin

Bu sitenin amacı kod paylaşmak ve bu kodun erişimini ayarlamaktır. Sistemin içerisinde yer alan birçok özellik kodu paylaşan kişiye daha fazla düzenleme imkanı sağlar. Örneğin kodu paylaşan kişi kimlerin görebileceğini belirleyebilir. Bu platform, işe yarayacak ekstra özellikler de içermektedir. Bu sayede geliştiriciler paylaşımlarını en iyi şekilde yapabilecek.

 

Kod Yapıştır platformunun özellikleri ve  avantajları arasında paylaşılan kodun renkli bir desteğe sahip olması yer alır. Bu da kodun kaliteli bir tasarım ile görünmesini sağlar. Kullanıcının kullandığı programlama diline göre de renk desteği içeren Kod Yapıştır, en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor. Kod paylaşırken birçok kullanıcının işine yarayan bir diğer sistem kodu diğer kullanıcılara veyahut ziyaretçilere karşı gizleme, bazı üyelere açma ve liste dışı yapma özelliğidir. Örneğin bir özel projeniz için proje ekibine bir kod yazdınız ve bu kodu yalnızca arkadaşlarınıza göndermek istiyorsunuz. Bu durumda yapılması gereken işlem kod için özel şifre eklemek ve liste dışı yapmak. Bu sayede bağlantıya ulaşanlar kodu görmek için şifre girmeleri gerekir. Eğer ki kodu yalnızca siteye giriş yapan bazı üyeler görsün isterseniz bunun için de bir seçenek bulunur. Özel olarak belirlenen bu ayar sayesinde bazı kullanıcılara kodu paylaşmak mümkün. Bu da şifre gereksinimi olmadan üyelere paylaşım sağlar. Eğer ki siteye kayıt olmayan bir arkadaşınız bulunuyor ise siteye kayıt etmelerini sağlayarak daha güvenli bir koruma yöntemi sağlamanız mümkün. Pastebin benzeri bu platformun bir diğer avantajı da süreli kod paylaşımıdır. Bu da kısa süreli kod paylaşımını sağlar. Bunun dışında bir kullanıcı gördüğünde imha etme ve sonsuz paylaşım sistemi bulunur.