Özel Güvenlik Mesleğinin Getirileri Nelerdir

» karma » Özel Güvenlik Mesleğinin Getirileri Nelerdir

İnsanların olduğu her yerde güvenliğe de ihtiyaç vardır. Bu özellikle büyük şehirlerde daha fazla bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alışveriş merkezlerinde ve diğer iş yerlerinde özel güvenlik ihtiyacı oldukça fazla olmakla beraber, kamu kurum ve kuruluşlarında da özel güvenlikler fazlaca ihtiyaç haline gelmiştir. Bu nedenle, birçok işsiz olan kişi özel güvenlik görevlisi olarak kendilerine iş sahası […]

İnsanların olduğu her yerde güvenliğe de ihtiyaç vardır. Bu özellikle büyük şehirlerde daha fazla bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alışveriş merkezlerinde ve diğer iş yerlerinde özel güvenlik ihtiyacı oldukça fazla olmakla beraber, kamu kurum ve kuruluşlarında da özel güvenlikler fazlaca ihtiyaç haline gelmiştir. Bu nedenle, birçok işsiz olan kişi özel güvenlik görevlisi olarak kendilerine iş sahası açabilir. Özellikle vardiya sistemi ile de iki iş yapmak isteyen kişiler özel güvenlik görevlisi mesleğini seçerler. Özel güvenlik görevlisi olmak için özel güvenlik sertifikası almak şarttır. Bu sertifikayı almak ise hiç de zor değildir. Belli bir süre kursa giden ve yine sınavlardan başarılı bir şekilde geçen herkes özel güvenlik görevlisi olabilir.

Silahlı Özel Güvenlik Mesleği

Silahlar kolluk kuvvetlerine verilen bir araçtır. Toplumda insanların can ve mal güvenliği için bazı kişilerin silah kullanmasına izin verilir. Öncelikle polis ve jandarmalarda olan silahlar bazı kriterleri geçen özel güvenlik görevlilerinde de mevcuttur. Özel güvenlik sertifikası alamadan önce kursa giderek silahlı ya da silahsız eğitimlere tabi tutulurlar. Silahlı özel güvenlik eğitimi alan kişilerin daha kolay ve daha çabuk iş buldukları da bir gerçektir. Bu nedenle yaşı uygun ve diğer tüm şartları uygun olan herkes silahlı sertifika almaktadır. Silahlı özel güvenlikte amaç silahları kullanmak değil silah ile yapılan suçları caydırıcı kılmak olmalıdır.

Temel Özel Güvenlik Sertifikasını Kim Verir?

Temel özel güvenlik belgesi gerekli detayları yerine getirmiş olan kurslar vermektedir. Bu kurslar kişilere iş garantisi de sunar. Her özel güvenlik sertifikası veren firmanın fiyatları farklıdır. Burada sertifika almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken nokta, en çok tercih eden firma ile çalışmak olmalıdır. Böylece iş alanında büyük problemlerde yaşanmaz.  Özel güvenlik görevlileri kamu kuruluşlarında taşeron olarak çalışırken yeni çıkan kanunlar ile artık atamaları gerçekleşmiştir. Böylece işten çıkarılma gibi bir sorunları da kalmamıştır. Üniversitelerin bazılarında ise özel güvenlik bölümleri de açılmıştır. Özel güvenlik sertifikası almak isteyen kişiler http://www.izmirozelguvenlik.com/ adresinden bilgi alabilirler.